supermarketHodiny vyhradené pre seniorov a osoby ZŤP sa rušia s účinnosťou od pondelka 11. októbra 2021. Prevádzky si budú musieť povinne voliť režim fungovania.

Seniorské nákupné hodiny budú minulosťou

V bordových a čiernych okresoch bolo doteraz potrebné, aby prevádzky vyčlenili „seniorské hodiny" v režime „základ". Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, upravujúcej činnosť prevádzok. Od pondelka dochádza k zmene, nákupné hodiny budú zrušené.

Prevádzky si musia zvoliť režim

Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) upravujúca činnosť prevádzok bude účinná od pondelka 11. októbra 2021.
"Pri vstupe do prevádzky je povinné zvoliť si režim, mať o tom na viditeľnom mieste oznámenie a zabezpečiť vstup do priestorov len účastníkom vo zvolenom režime (základ, OTP, kompletne zaočkovaní)" informovala o tom vo štvrtok 7.10. hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Niektoré prevádzky nie sú povinné označiť prevádzky, napríklad potraviny, drogérie, lekárne, očné optiky a predajne zdravotníckych pomôcok, kúpele poskytujúce procedúry na základe návrhu lekára, predajne novín a tlačovín, predajne s krmivom a veterinárne ambulancie, knižnice, čerpacie stanice, opravovne a servis elektroniky strojov, služby STK a emisnej kontroly.

Autor: redakcia
Foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: