poziar rakovaAktualizované 17.4.2019 o 12.30 hod. Včera 16.apríla 2019 okolo 14.15 hod bol nahlásený lesný požiar v lokalite Groň - Raková.

 

Včera 16.04.2019 po druhej hodine popoludní bol na Krajské operačné stredisko v Žiline ohlásený požiar lesného porastu v katastri obce Raková, okres Čadca. K udalosti boli vyslaní hasiči z hasičských staníc v Čadci a Turzovke a zo Záchrannej brigády v Žiline a ďalšie miestne hasičské zbory z okolia. Jedná o požiar mladej výsadby zmiešaného lesa, trávnatého porastu, rúbaniska a kalamitného dreva na okraji lesa. Požiar na ploche približne 300 x 500 m sa vplyvom vetra blížil k okraju smrekového lesa.

Na mieste zasahovali hasiči do neskorej noci. Požiar bol uhasený, no hasiči naďalej dohasujú ložiská a monitorujú okolie.

Aktualizácia 17.4.2019 11:11 Požiar je momentálne pod kontrolou, avšak hasičské zložky sú stále na mieste. V súčasnej dobe na požiarisku zasahujú hasiči z Čadce a Turzovky, ktorí dohášajú lokálne ohniská.

Celkovo pri udalosti zasahovalo 29 profesionálnych hasičov so 14 kusmi hasičskej techniky a 17 dobrovoľných hasičov. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb. 

Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania.

Vzhľadom na dlhotrvajúce sucho a nárast požiarov súvisiacich s vypaľovaním suchej trávy Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Čadci dôrazne upozorňuje všetkých občanov na prísny zákaz používania otvoreného ohňa vo voľnej prírode.

 poziar rakova kysucPožiar lesa v Rakovej - foto Peter Jašurek

Zdroj : Hasiči Raková

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: