nehoda kamion cadca 2Nehoda sa stala dnes ráno o 04:50 za tunelom Horelica, kamión z doposiaľ neznámych príčin kamión narazil do betónového zvodidla aj do oceľových zvodidiel pri krajnici.

Dnes ráno o 04:50 za tunelom Horelica v km 415,100 v smere na Čadcu sa stala dopravná nehoda. "Z doposiaľ neznámych príčin kamión narazil do betónového zvodidla oddeľujúceho jazdné pruhy a následne aj do oceľových zvodidiel pri krajnici. Pri náraze prišlo k poškodeniu betónových zvodidiel, oceľových zvodidiel, zábradlia, PHS ako aj ríms na moste," informuje NDS.

nehoda kamion cadca 1

Kpt. Mgr. Gabriela Kremeňová, hovorkyňa KR PZ uvádza, že nákladné motorové vozidlo DAF s návesom viedol 32-ročný vodič v smere od Krásna nad Kysucou – na Čadcu. Vodič bol po dopravnej nehode prevezený na vyšetrenie do nemocnice. Ako ďalej uvádza, alkohol u vodiča vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

nehoda kamion cadca 3

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti následne cestnú premávku riadili a usmerňovali striedavo do voľného jazdného pruhu. Pri odstraňovaní následkov dopravnej nehody bola použitá aj ťažká technika NDS – hydraulická ruka, bobcat, unc, ako aj pojazdná dielňa, patrola, dve dodávky slúžiace na uzavretie úseku. Celkovú škodu na majetku zatiaľ NDS vyčísliť nevie.

Tunel Horelica sa podarilo obojsmerne sprejazdniť od 15:00.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: