harmonikaAj tento víkend bude bohatý na akcie, ktoré budú prebiehať aj v Snow Paradise Veľká Rača, Vychylovke, Staškove i Novej Bystrici.

V sobotu 7.9.2019 sa bude konať prvý ročník Zákopeckej cezpoľnej 20-tky. Beh amatérskych bežcov organizuje obce Zákopčie, štart je naplánovaný na 10:00 v Zákopčí-Ústredí. V nedeľu 8.9.2019 vás pozývame na hody v Rakovej, na ktorých bude pre vás pripravený pestrý kultúrny program. V piatok 6.9.2019 im bude predchádzať slávnostné uvedenie novej monografie obce s názvom Raková - Dejiny, ľudia, príbehy.

Kultúrny program si užijete v nedeľu aj v Novej Bystrici, kde sa bude konať 9. ročník prehliadky heligonkárov zo Slovenska, Čiech i Poľska. V Staškove vás zase v sobotu čaká Street fest, na ktorom vystúpi Majk Spirit, Boki, Veronika Strapková a ďalší.

Do ponuky výstav pribudli dve nové, obe môžete vidieť v Kysuckej knižnici v Čadci. Pozrieť si tu môžete výstavu fotografií s názvom "Obrázky pozemského života očami objektívu" Romana Špilíka, člena neprofesionálynch fotografov pri KKS v Čadci. Výstavu si môžete pozrieť od 5.9. do 4.10.2019. Vystavovať bude aj remeselníčka Elena Miškovičová, jej diela si môžete pozrieť od 3.9. do 22.9.2019.

V Snow Paradise Veľká Rača sa môžete zúčastniť na rodinnom cyklodni a piknikovaní, ktoré bude 8.9. Začiatok cyklotúry je v centre Oščadnice, cieľom je parkovisko na Veľkej Rači v Dedovke. Po príchode do cieľa si potom môžete vychutnať piknik.

Hasičská súťaž bude počas tohto víkendu v Dolnom Vadičove, kde sa v nedeľu 8.9. bude konať 5. ročník súťaže o putovný pohár Michala Káčeríka.

Maškrtníci si na svoje prídu v Skanzene Vychylovka, kde bude v nedeľu 8.9. podujatie s názvom Sladká nedeľa, na ktorom budú predstavené tradičné kysucké dobroty.

Autor: redakcia
Foto: pixabay

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: