protidrogovy vlak 007Unikátny projekt si v Čadci budeme môcť pozrieť v pondelok 22.11.2021. Sprístupnený bude pre školákov aj verejnosť.

Mesto Čadca v spolupráci s Mestskou políciou Čadca pripravilo pre základné školy ako aj verejnosť opäť po dvoch rokoch zážitkovú aktivitu tzv. Protidrogový vlak. Ide o jedinečný projekt prevencie drog, založený je na interaktívnom zážitku, ktorý zahŕňa všetky ľudské zmysly a je súčasťou systému prevencie rizikového správania.

"Hlavnými cieľovými skupinami sú deti a mládež vo veku od 12 do 17 rokov. Deti môžu bezpečne navštíviť miesta alebo situácie, s ktorými sa bežne stretávajú, napríklad bar, autonehoda, väzenie, drep. Výsledkom je, že mladí ľudia opúšťajú vlak, pretože vedia, že návykové látky môžu nezvratne poškodiť ich životy a že za ich život sú zodpovedné iba oni," informuje Mestská polícia Čadca.

Protidrogový vlak príde v pondelok 22.11.2021 do Čadce

Od 8:00 hod. so 15:30 hod. je vyhradený len pre základné školy v našom meste a bude prebiehať za prísnych hygienických opatrení. Od 15:30 hod. sa môžu na prehliadku objednať aj občania so svojími deťmi, ktoré sú staršie ako 12 rokov. V prípade záujmu si môžete aj obhliadku rezervovať na tel +421 908 499 210.

protidrogovy vlak cadca

autor: redakcia
foto: revolutiontrain.cz

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: