lavicka cadca vV uplynulých týždňoch sa v Čadci pokračovalo v stavaní ďalšej lavičky na brehu rieky Kysuca.

Projekt Lavička si hľadá kamošku prešiel do druhej etapy, ktorá pozostáva z vybudovania ďalšej lavičky. KERIC vtedy na sociálnej sieti uviedol: "Druhá etapa projektu je cielená na ľudí s obmedzeným pohybom - seniori, vozíčkári, rodičia s deťmi v kočíku. Táto časť je naplánovaná inkluzívne, podporne a tiež rozširuje už vzniknutú prvú etapu projektu a rozširuje možnosti využitia nábrežia Kysuce."

O prácach v posledných týždňoch informuje KERIC: "S radosťou vám oznamujeme priebeh prác, ktoré sa uskutočnili za posledné 3 týždne. Vaša podpora nás veľmi teší. Umožnila nám pokračovať v našom sne živého a inkluzívneho nábrežia rieky Kysuca.

Tu je stručný prehľad prác, ktoré boli vykonané:

  • JP ELEKTRO INŠTALÁCIE vykonali 7 vrtov, do ktorých boli zasadené a zabetónované prúty z betonárskej ocele na úchyt konštrukcie.
  • Po dokončení ELLI SLOVAKIA zmontovali a privarili konštrukciu k pripraveným prútom.
  • Neskôr po usadení konštrukcie sa JP ELEKTRO INŠTALÁCIE vrátili a v spolupráci s projektantkou Ing. Dagmar Kapustovou vykonali ďalších 8 vrtov potrebných na ukotvenie lavičiek.
  • Následne ELLI SLOVAKIA privarili a zabetónovali roxory z vrtov so skeletmi lavičiek.

Bola to pre nás výzva a náš tím je nadšený, že sme mohli sledovať, ako sa projekt začína stávať realitou - aj vďaka Vašej finančnej podpore. Chceli by sme poďakovať chlapom z oboch firiem, ktorý pracovali s ľahkosťou v tak ťažko prístupnom teréne svahu brehu rieky Kysuca. Tešíme sa z pokroku, ktorý nastal. Po zaschnutí betónu prídu stolári, ktorí dokončia sedenie. Potom už stačí malá úprava terénu a lavičky sa môžu začať používať. Ďakujeme všetkým za vašu dôveru a podporu."

autor: redakcia
foto: KERIC

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: