nehoda lada 004Dňa 13.03.2023 v ranných hodinách na ceste tretej triedy č. 2095 v Kysuckom Novom Meste došlo k dopravnej nehode.

"38 ročná vodička viedla osobné motorové vozidlo zn. Volkswagen Golf v smere od obce Rudina do Kysuckého Nového Mesta. Z dôvodu vyvolanej v cestnej premávke plynule zastavila a za ňou 18 ročný vodič vozidla zn. Lada, z doposiaľ presne nezistených príčin prednou časťou vozidla narazil do zadnej časti jej auta. Vozidlo zn. Lada po náraze začalo horieť, v dôsledku čoho došlo k poškodeniu jeho prednej časti," informovala o dnešnej nehode kpt. Mgr. Zuzana Šefčíková.

nehoda lada 002

Obaja sa podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom

Dnes krátko po 7:30 bola ohlásená na Operačné stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline dopravná nehoda dvoch vozidiel s následným požiarom na ceste do Rudiny, okres Kysucké Nové Mesto. "Po príjazde bolo zistené, že išlo o dopravnú nehodu dvoch osobných motorových vozidiel so zahorením v motorovej časti jedného vozidla s tromi účastníkmi, pričom došlo k zraneniu jednej osoby. Zranenej osobe bola poskytnutá predlekárska prvá pomoc a bola odvezená posádkou Záchrannej zdravotnej služby na ďalšie ošetrenie. Požiar bol ihneď po príjazde uhasený, " informuje nás o rannom zásahu pplk. Ing. Michal Kypus vedúci oddelenia KR HaZZ v Žiline.

Ďalšie okolnosti, príčiny vzniku dopravnej nehody ako aj miera zavinenia sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin vzniku požiarov. "Príčina vzniku požiaru je v štádiu šetrenia. V dôsledku dopravnej nehody bola cesta III. triedy obojstranne uzatvorená," dodáva Michal Kypus.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: