deti skolaNapriek tomu, že situácia v okrese sa zhoršila, krízové štáby v Čadci a KNM rozhodoli, že od pondelka 15.3. školy pokračujú ale v sprísnenom režime. 

Prevádzka prvého stupňa základných škôl a materských škôl v Čadci pokračuje

Včera zasadal krízový štáb mesta Čadca na ktorom rozhodol, že od pondelka 15.3. pokračuje prevádzka prvého stupňa základných škôl a materských škôl výlučne pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre detí zákonných rodičov, ktorí nemôžu vzhľadom na povahu práce vykonávať prácu z domácnosti.

„ Aj napriek prechodu do IV stupňa varovania a prechádzania do čiernej zóny zachováme prezenčnú formu pre základné a materské školy pokiaľ to situácia umožní. V rámci ochrany verejného zdravia však pristupujeme k sprísneniu kritérií, to znamená že do škôl od pondelka môžu nastúpiť len deti pracujúcich rodičov." informuje primátor mesta Milan Gura.

Školy sa riadia školským semaforom a denne hodnotia epidemiologickú situáciu na jednotlivých školách. "Momentálne hodnotíme situáciu za stabilizovanú a len na pár prípadov, kedy sme individuálne riešili karanténu tried s usmernením regionálneho hygienika.“ dodáva primátor.

Podobne sa k tomu postavilo aj Kysucké Nové Mesto

"Vzhľadom na neustále sa zhoršujúcu epidemiologickú situáciu a odporúčania krízového a bezpečnostného štábu okresného úradu sme sa po diskusii s riaditeľmi základných a materských škôl rozhodli pristúpiť k sprísneniu podmienok pre umiestnenie detí do škôl a škôlok." vyhlásil primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda.

"Nevyhnutnosťou aj bude negatívny test oboch rodičov, takisto potvrdenie od zamestnávateľa o nemožnosti vykonávať prácu z domu. Umiestniť deti do (pred)školského zariadenia tak budú môcť len obaja zamestnaní rodičia." dodáva primátor.

Od 15. marca sa zároveň rozširuje povinnosť nosiť respirátory pre všetky interiéry. Jednou z troch výnimiek majú deti do ukončenia prvého stupňa základných škôl, stále však aj u nich platí povinnosť nosiť rúška.

Autor: redakcia
Foto: Pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: