cyklopretekPreteky Okolo Slovenska sa budú konať v termíne od 14. do 18. septembra 2021. Trasa povedie aj cez náš región.

Aj Kysučania budú môcť privítať veľké mená svetovej cyklistiky. Tento rok sa bude konať 65. ročník pretekov Okolo Slovenska, ktorý prevedie svetový pelotón od východu až po západ štátu. Podujatie bude prebiehať v termíne od 14. do 18. septembra 2021 a predstaví sa na ňom pelóton 21 tímov.

Celá trasa povedie z Košíc cez Spišské Podhradie, Dolný Kubín, Považskú Bystricu, Trenčianske Teplice až po Trnavu. Potešujúcou správou pre nás je fakt, že časť trasy povedie povedie aj cez Kysuce.

Predstavia sa známe tímy

Ide o najvýznamnejšie podujatie, ktoré sa v kalendári medzinárodnej cyklistickej únie koná ako posledná etapová previerka pred majstrovstvami sveta. Fanúšikovia budú môcť zblízka vidieť známych cyklistov. Svoju účasť z kategórie WT tímov potvrdili stálice na našich cestách Deceuninck - Quick Step i Bora-Hansgrohe, s predbežným prísľubom štartu Petra Sagana. Opäť sa predstaví tím Israel Start-Up Nation a nemecký tím Team DSM (predtým Sunweb). Premiéru na slovenských cestách budú mať spomedzi 7 top tímov cyklisti austrálskeho Team BikeExchange, jazdci juhoafrickej Qhubeky Assos a kažašskej Astany Premier Tech.

K nim sa pridá 6 profesionálnych kontinentálnych tímov – Bingoal Pauwels Sauces, austrálsky Bardiani CSF Fairzane, Uno X, Gazprome Rusvelo, Novo Nordisk a Kern Pharma. Štartovku uzavrie 7 kontinentálnych celkov a slovenská reprezentácia.

Oproti posledným rokom narastie v pelotóne počet Slovákov, keďže okrem slovenskej reprezentácie a účasti Dukly Banská Bystrica, dostane príležitosť odprezentovať sa aj nový slovenský kontinentálny tím Cycling Academy Trenčín. K slovenským kontinentálnym celkom na štarte pribudne Kasper Author, Mazowsze Serce Polski, Adria Mobil, Friuli ASD a Maloja Pusbikers.

preteky mapa kysuce vfoto: www.okoloslovenska.com

Rýchlostná prémia v Čadci, horská prémia na Semeteši

Cez náš región budú cyklisti jazdiť počas tretieho dňa pretekov. "Na trase z Dolného Kubína sa počas 194,2 kilometrov cez oravské a kysucké cesty dostane až do Považskej Bystrice. Na trase ho čakajú až 4 horské prémie (Lutiše, Semeteš, Manínska tiesňava a Čelkova Lehota – sedlo) a 4 rýchlostné prémie (Čadca, Bytča, Považská Bystrica pri prejazde cieľom a potom na Kukučínovej ulici)," uvádza sa na webe pretekov.

preteky mapa kysuce

autor: redakcia
zdroj: okoloslovenska.com
foto: pixabay.com., okoloslovenska.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: