ochorenie covid skusenostVšetky výpovede budú anonymné, cieľom je zachovať ich pre budúce generácie.

Obec Zborov nad Bystricou informuje svojich obyvateľov, že sa môžu podeliť o svoju skúsenosť s ochorením covid-19. Občania, ktorí sa z tejto choroby liečili v roku 2021 a chcú sa o skúsenosť podeliť ju môžu opísať a pomôcť ju zachovať pre nasledujúce generácie formou zápisu do kroniky obce.

Môžu poslať e-mail na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., prípadne listom, ktorý možno vložiť do označenej schránky v chodbe obecného úradu. Treba tak urobiť do konca februára 2022 .

Obec na svojom webe uvádza: "V kronike chceme výpovede skutočných príbehov našich obyvateľov, ktorí prekonali tento vírus. V prípade, že sa niekto z vás rozhodne vydať svedectvo, nech opíše priebeh ochorenia, ako sa liečil, koľko to trvalo, čo pomohlo a iné fakty, ktoré si naši potomkovia prečítajú aj po 100 rokoch.

Všetky príbehy budú anonymné. Zachovajme históriu pre ďalšie generácie. Veríme, že toto neľahké obdobie čoskoro pominie a ostane len minulosťou."

autor: redakcia
foto: obec Zborov nad Bystricou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: