dar zskNadácia Kia Slovakia podporila pracovníkov na COVID oddeleniach v žilinskom regióne.

Nadácia Kia Slovakia tento raz svoju pozornosť zamerala na zdravotníkov pracujúcich na COVID oddeleniach, ktorým podľa ich požiadaviek zabezpečila kávovary, masážne kreslá, ako aj župany a osušky v hodnote 21 000 eur. Zároveň bezodplatne poskytla Kia Sportage zdravotníckym zamestnancom nemocnice v Žiline. Po nástupe pandémie Nadácia Kia Slovakia darovala šiestim nemocniciam v Žilinskom kraji pľúcne ventilátory a ultrasonografické prístroje pre potreby pacientov s ochorením COVID-19. Na zmiernenie negatívnych dôsledkov pandémie alokovala už spolu 400 000 eur.

„Citlivo vnímame súčasné problémy, ktorým čelí zdravotnícky systém a hlavne jeho zamestnanci. Preto sme sa rozhodli adresovať našu pomoc primárne pracovníkom COVID oddelení. Veríme, že vďaka pomôckam si budú môcť lepšie odpočinúť medzi službami,“ uviedol Tomáš Kováč, štatutár Nadácie Kia Slovakia.

dar zsk kia 1

dar zsk kia 2

„Spoločnosť Kia Slovakia a Nadácia Kia Slovakia sú našimi dlhoročnými partermi a pomáhajú nám nielen v čase pandémie, ale už niekoľko rokov tiež prostredníctvom pravidelných investícií, vďaka ktorým môžeme realizovať významné modernizácie a skvalitňovať žilinskú nemocnicu. Úprimne si vážime, že popri prevádzkových a prístrojových daroch nám nadácia tentokrát venovala veci určené aj priamo pre odpočinok, pohodlie našich kolegov.

Masážne kreslá sme umiestnili do takzvanej zelenej zóny, kde ich zdravotníci využívajú v oddychových prestávkach medzi službami pri COVID lôžkach pacientov, a župany s osuškami slúžia zase pri prechode špeciálnymi filtrami, v ktorých sa musia zamestnanci po opustení infekčnej časti aj niekoľkokrát do dňa vyzliecť z ochranných pomôcok a dôkladne osprchovať. Je to pre nás veľká pomoc, a preto ďakujeme za tento mimoriadny dar,“ uviedol riaditeľ žilinskej nemocnice Eduard Dorčík.

dar zsk

Vianočný dar pre svojich zdravotníkov dostali aj štyri nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja - v Trstenej, Dolnom Kubíne, Čadci a Liptovskom Mikuláši.

“Pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti nepotrebujeme len budovy a prístroje. Pandémia upriamila našu pozornosť na ľudí, ktorí každodenne vynakladajú svoje úsilie, aby sa postarali o pacientov. Bez nich by sme túto situáciu nemohli nikdy zvládnuť. Preto som veľmi vďačná za tento osobný a milý dar pre pracovníkov na COVID oddeleniach, na pleciach ktorých leží obrovská zodpovednosť za životy pacientov. Nesmierne tiež oceňujem aktivity Kia Slovakia a jej prokomunitný prístup, ktorým opätovne ukázala previazanosť s regiónom, v ktorom pôsobí,“ uviedla predsedníčka Žilinského kraja Erika Jurinová.

Riaditeľka krajského zdravotníctva Silvia Pekarčíková dodala: „Práve častá komunikácia medzi Nadáciou Kia Slovakia a odborom zdravotníctva v oblasti riešenia pandémie COVID 19 a vzájomná pomoc a spolupráca vytvorili dobré vzťahy a zároveň vnímanie ťažkej situácie v nemocniciach, preto je pre nás táto podpora prejavom vďaky a vzájomného pochopenia.”

Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: