strasiak vysoka nad kysucouCez víkend nás čaká populárny Lúpežnícky pochod vo Vysokej nad Kysucou a maškrtenie vo Vychylovke. Pripravené sú i podujatia v rámci mesiaca úcty k starším, na svoje si prídu aj turisti.

Pri obecnom úrade vo Vysokej nad Kysucou si môžete pozrieť nevšednú výstavu - na námestí sú vystavení slamení a textilní strašiaci, ktorí sú dielami žiakov zo ZŠ a MŠ E. A. Cernana. Vystavení sú pri príležitosti podujatia s názvom Lúpežnícky pochod. Tento rok pôjde už o 16. ročník tejto obľúbenej večernej vychádzky sprevádzanej strašidlami a rozprávkovými postavami. Podujatie sa bude konať v piatok 11. októbra 2019.

V piatok 11.10.2019 sa zároveň bude konať i podujatie v Zákopčí pre seniorov. V Kultúrnom dome u Tarabov o 17:00 hod. vystúpia bratia Capkovci zo Skalitého. Program pre seniorov bude aj v Makove - v kultúrnom dome sa predstaví DS Staškovan v hre "Zabíjačka". Hrať sa bude 13. októbra o 14:00 hod.

V nedeľu sa Radoli uskutoční 5. ročník stretnutia heligonkárov pod názvom "Radoľská heligónka" od 13:00 hod pri Obecnom úrade v Radoli.

I v skanzene vo Vychylovke je pre vás pripravené podujatie - tentokrát sa budú ochutnávať tradičné jedlá zo zabíjačky. Od 13:00 hod sa tu v rámci podujatia predstaví aj Ľudová hudba Romana Capeka zo Skalitého.

V Kysuckej knižnici v Čadci od 9.10. vystavuje Mgr. Janka Mudríková z Čadce. Výstavu s názvom "Meditácie sa farbami" si môžete pozrieť do 14.11.2019.

Pozývame vás aj na pietnu spomienku na majstra Karla Gotta, ktorá sa bude konať v piatok 11.10. o 16:00 hod. pri starej hasičskej zbrojnici na Hrčave. 

Turisti sa môžu zapojiť do dvoch víkendových akcií - v sobotu 12.10. sa uskutoční výstup na Tábor v rámci akcie Stretnutie oktobriačikov, v nedeľu 13.10. sa zase ukončí letná turistická sezóna výstupom na Vojtov vrch.

V sobotu 12.10. vás pozývame i na horské cyklistické preteky Krásňanský Drapák so štartom o 11:00 pred Kultúrnym domom v Krásne nad Kysucou. V nedeľu 13.10. sa bude konať hasičská súťaž v Hornom Kelčove.

autor: redakcia
foto: Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: