vuc volbyV nasledujúcich župných voľbách sa bude o pozíciu predsedu Žilinského samosprávneho kraja uchádzať spolu desať kandidátov, a na pozíciu poslanca je registrovaných 80 kandidátov z Kysúc. Prinášame ich zoznam.

Tento rok sa budú prvý krát konať spojené komunálne a župné voľby. Tie budú v sobotu 29. októbra 2022.

Vo voľbách si zvolíme nových predsedov VÚC a poslancov zastupiteľstiev samosprávnych krajov.
Podľa nových pravidiel bude za predsedu kraja zvolený ten kandidát, ktorý získal najviac platných hlasov. Voliči si županov, ako aj poslancov zastupiteľstiev samosprávnych krajov zvolia na štyri roky.

Volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja zverejnila zoznam kandidátov, ktorých zaregistrovala pre voľby predsedu a tiež poslancov Žilinského samosprávneho kraja.

Zoznam kandidátov na župana ŽSK:

  1. Katarína Boková, 40 r., referentka oddelenia exportu, Turčianske Kľačany, Slovenské hnutie obrody
  2. František Drozd, 62 r., SZČO, Čadca, Kotlebovci - ľudová strana naše Slovensko
  3. Igor Choma, Ing., 58 r., manažér, výkonný riaditeľ, Žilina, Smer ‐ sociálna demokracia
  4. Igor Janckulík, Bc., 54 r., podpredseda samosprávneho kraja, Krušetnica, Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení, Slovenská národná strana
  5. Erika Jurinová, Ing., 51 r., predsedníčka samosprávneho kraja, Nižná, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods ‐ občianski demokrati Slovenska, Šanca, Občianska konzervatívna strana, Sloboda a solidarita
  6. Marián Murín, 55 r., starosta obce, Mútne, nezávislý kandidát
  7. Peter Slyško, 39 r., manažér, Rajecké Teplice, Hlas - sociálna demokracia
  8. Andrea Starinská, Mgr., 45 r., mediátorka, Kysucké Nové Mesto, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
  9. Miroslav Urban, MUDr., 49 r., poslanec parlamentu, Štiavnička, Republika
  10. Daniela Zemanová, 56 r., učiteľka, Žilina, Hnutie občan národ spravodlivosť

Zoznam kandidátov do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja podľa volebných obvodov - kandidáti z Kysúc:

Volebný obvod č. 2

poradové číslo, meno, priezvisko,2) titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany3)

1. Martin Baník, Ing., 46 r., učiteľ, Stará Bystrica, Republika
2. Marianna Bebčáková, Ing., 40 r., starostka obce, Korňa, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
3. Anna Belousovová, RNDr., 63 r., konateľka spoločnosti, Čadca, nezávislá kandidátka
4. Ľudovít Cabuk, Ing., 43 r., riaditeľ odboru, Oščadnica, Hlas - sociálna demokracia
5. Jozef Cech, PaedDr., 40 r., starosta obce, Skalité, Hlas - sociálna demokracia
6. Stanislav Cyprich, DiS.art, 54 r., učiteľ hudby ZUŠ, Svrčinovec, nezávislý kandidát
7. František Drozd, 62 r., SZČO, Čadca, Kotlebovci - ľudová strana naše Slovensko
8. Ľubomír Golis, JUDr., 59 r., primátor, Turzovka, Hlas - sociálna demokracia
9. Jozef Grapa, Ing., 64 r., primátor mesta, Krásno nad Kysucou, Hlas - sociálna demokracia
10. Milan Gura, Ing., 57 r., primátor mesta, Čadca, nezávislý kandidát
11. Juraj Hlavatý, PaedDr., 42 r., starosta obce, Zborov nad Bystricou, nezávislý kandidát
12. Pavol Holeštiak, PhDr., PhD., RSc., 50 r., riaditeľ, Čadca, nezávislý kandidát
13. Dana Jašurková, Mgr., 48 r., umelecká vedúca tanečného súboru, Čadca, nezávislá kandidátka
14. Danka Jašurková, PaedDr., 52 r., riaditeľka úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, Čadca, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
15. Peter Jurga, PhDr., 39 r., pedagóg, Čadca, Smer - sociálna demokracia
16. Erik Kajánek, 38 r., vedúci strediska, Čadca, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
17. Jozef Kajánek, 39 r., signalista, Raková, Komunistická strana Slovenska
18. Martin Klimek, Mgr., 49 r., stredoškolský pedagóg, Čadca, Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
19. Jaroslav Klus, Mgr., 72 r., učiteľ plávania, Čadca, Komunistická strana Slovenska
20. Michal Krenžel, Mgr., 39 r., SZČO, Čadca, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
21. Marián Kubala, 48 r., SZČO, Čadca, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
22. Ľubomír Kubla, 51 r., živnostník, Zborov nad Bystricou, Národ a spravodlivosť - naša strana
23. Martin Kučerík, 38 r., projektový manažér, Oščadnica, Progresívne Slovensko
24. Renáta Majchráková, Mgr., 53 r., zamestnankyňa verejnej správy, Svrčinovec, Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
25. Denis Maslák, 28 r., konateľ firmy, Čadca, Republika
26. Marián Masnica, Ing., 55 r., zamestnanec verejnej správy, Makov, Smer - sociálna demokracia
27. Jozef Mozol, Mgr., 35 r., poradca ministra dopravy, Krásno nad Kysucou, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
28. Jozef Pajer, JUDr., 55 r., SZČO, Čadca, Skúsme to inak, Sloboda a solidarita, Občianska konzervatívna strana
29. Martin Pavlík, 52 r., starosta obce, Makov, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
30. Milan Pišček, MUDr., MPH, 42 r., lekár - stomatológ, Skalité, nezávislý kandidát
31. Ján Podmanický, JUDr., PhDr., PhD., 45 r., poslanec parlamentu, starosta obce, Stará Bystrica, Smer - sociálna demokracia
32. Eleonóra Rudinská, PaedDr., 59 r., riaditeľka neziskovej organizácie, Turzovka, Smer - sociálna demokracia
33. Tomáš Rudinský, 33 r., podnikateľ, Klokočov, Kotlebovci - ľudová strana naše Slovensko
34. Marta Sláviková, Mgr., 49 r., riaditeľka rozvojovej agentúry, Makov, Skúsme to inak, Sloboda a solidarita, Občianska konzervatívna strana
35. Zuzana Staníková, 44 r., špeditérka, Podvysoká, Život - národná strana
36. Peter Staškovan, 47 r., logistický zamestnanec, Čadca, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
37. Peter Strapáč, JUDr., PhDr., PhD., 37 r., advokát, Čadca, Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
38. Martin Šenfeld, Ing., MBA, 51 r., riaditeľ nemocnice, Čadca, nezávislý kandidát
39. Matej Šimášek, JUDr., PhDr., PhD., 36 r., riaditeľ, Čadca, Hlas - sociálna demokracia
40. Peter Šimčisko, PhDr., 51 r., obchodný zástupca, Svrčinovec, Život - národná strana
41. Pavla Šimeková, Ing., 39 r., projektová manažérka, Čadca, Hlas - sociálna demokracia
42. Marcel Šulo, Mgr., 46 r., riaditeľ spoločnosti, Čadca, Slovenská národná strana
43. Xénia Šurhaňáková, Mgr., 44 r., zástupkyňa primátora mesta, Čadca, nezávislá kandidátka
44. Anna Trauerová, Ing., 58 r., odborná radkyňa, Krásno nad Kysucou, Smer - sociálna demokracia
45. Tomáš Urbaník, Mgr., 38 r., športový manažér, Čadca, nezávislý kandidát
46. Jozef Vražel, JUDr., Ing., PhD., 60 r., manažér, Čadca, Smer - sociálna demokracia
47. Juraj Vrba, 38 r., manažér, Čadca, Republika
48. Radoslav Zajac, Ing., 46 r., inšpektor bezpečnosti, Klokočov, Hlas - sociálna demokracia

Vo volebnom obvode sa volí 7 poslancov.

Volebný obvod č. 4

poradové číslo, meno, priezvisko,2) titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany3)

1. Lukáš Borovička, Mgr., 36 r., špecialista IT, Kysucké Nové Mesto, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
2. Rudolf Drexler, Ing., 58 r., konzultant, Kysucké Nové Mesto, Skúsme to inak, Sloboda a solidarita, Občianska konzervatívna strana
3. Alena Dudeková, PhDr., MBA, 37 r., starostka obce, Povina, Hlas - sociálna demokracia
4. Matej Fabšík, Mgr., 37 r., energetik, poslanec samosprávneho kraja, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát
5. Emília Frolová, 63 r., dôchodkyňa, Kysucký Lieskovec, Kotlebovci - ľudová strana naše Slovensko
6. Ondrej Holienčík, Mgr., Ing., 50 r., riaditeľ strednej školy, Kysucké Nové Mesto, Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
7. Felicita Chromjaková, prof., Ing., PhD., 54 r., univerzitná profesorka, Kysucké Nové Mesto, nezávislá kandidátka
8. Peter Janík, 51 r., živnostník, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát
9. Rudolf Jantošík, 57 r., manažér, Nesluša, Smer - sociálna demokracia
10. Iveta Komzalová, 43 r., uchádzačka o zamestnanie, Nesluša, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
11. Milan Králik, Mgr., 29 r., konateľ spoločnosti, Kysucký Lieskovec, Hlas - sociálna demokracia
12. Alena Krištofiková, 54 r., opatrovateľka, Kysucké Nové Mesto, Život - národná strana
13. Jakub Kubík, 24 r., hudobný umelec, Kysucké Nové Mesto, Život - národná strana
14. Peter Kultan, 66 r., dôchodca, Radoľa, Republika
15. Marcela Lisková, Mgr., 50 r., odborná radkyňa, Kysucký Lieskovec, Slovenská národná strana
16. Vladimír Macášek, Ing., 64 r., manažér, Kysucké Nové Mesto, Smer - sociálna demokracia
17. Andrea Macejková, Mgr., 47 r., živnostníčka, Kysucké Nové Mesto, Hlas - sociálna demokracia
18. Miroslav Medvecký, Mgr., 52 r., ekonóm, Ochodnica, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
19. Dušan Mičian, 62 r., živnostník, Kysucké Nové Mesto, Slovenská národná strana
20. Štefan Mrenka, Ing., 55 r., konateľ, Kysucký Lieskovec, Republika
21. Vladislav Piják, Ing., 52 r., logistický pracovník, Ochodnica, nezávislý kandidát
22. Ivan Poláček, 67 r., SZČO, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát
23. Martin Priečko, PhDr., PhD., 43 r., vedecký pracovník, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát
24. Ľudmila Romanová, 58 r., samostatná ekonomická referentka, Kysucké Nové Mesto, nezávislá kandidátka
25. Andrea Starinská, Mgr., 45 r., mediátorka, Kysucké Nové Mesto, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
26. Vladimír Svrček, Ing., 53 r., výkonný riaditeľ, Kysucké Nové Mesto, Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
27. Erika Sýkorová, 54 r., konateľka, Kysucké Nové Mesto, Republika
28. František Šerík, Mgr., 41 r., zástupca primátora mesta, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát
29. Jaroslav Šidlo, 38 r., obchodný manažér, Kysucké Nové Mesto, nezávislý kandidát
30. Ľubomír Šteiniger, Mgr., 57 r., energetik, Kysucké Nové Mesto, Kresťanská únia
31. Jaroslav Tarana, Mgr., 51 r., konateľ spoločnosti, Ochodnica, Spolu - občianska demokracia
32. Iveta Urbanová, Ing., 58 r., ekonómka, Rudina, Život - národná strana

Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci

pdfZoznam všetkých zaregistrovaných kandidátov pre voľby do orgánov ŽSK

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: