poziar makovPožiar vypukol v utorok 16.11.2021 o cca 2.00 hod v miestnej časti Trojačka - Riečky. Dve osoby boli včas evakuované.

Na mieste zasahovala jednotka DHZ Turzovka, ktorá spolupracoval z jednotkami OR HaZZ Čadca stanica Turzovka, stanica Čadca, Záchranná brigáda HaZZ v Žiline a jednotkou DHZ Makov. Požiar včas podarilo uhasiť a zabrániť väčšej škode na majetku. Pri požiari nedošlo k zraneniam, dve osoby (bratia) boli včas evakuované. Pravdepodobnou príčinou vzniku požiaru bol skrat na elektrickom vedení v hospodárskej budove.

O požiari hovorí starosta Makova Martin Pavlík: "Aj v tomto prípade ako aj mnohokrát predtým musíme oceniť doslova profesionálny prístup našich hasičov z DHZ Makov,ktorí v čase 2.03 hod obdržali informáciu o vzniku požiaru od operačného dôstojníka z KR HaZZ a o 13 minút už boli na mieste zásahu.

Naplnenie prvoradého poslania DHZ spočíva v prevencii,ochrane životov a majetku spoluobčanov a občanov okolitých obcí pred požiarmi,povodňami a inými prírodnými katastrofami - a to naši chlapci hasiči,pod vedením veliteľa Lukáša Jandu naplňajú doslova do bodky a to bez nároku na odmenu a vo svojom voľnom čase - za čo im patrí veľká vďaka a uznanie."

poziar makov 4Nočného zásahu sa zúčastnili títo naši hasiči, sprava: Peter Dočár, Filip Pavlík, Martin Babiš, František Baričák a Tomáš Lieskovan

autor: redakcia
foto: obec Makov

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: