Požiar rúbaniska Ochodnica 21.5.2020 2Vo štvrtok 21. mája 2020 krátko po 15-tej hodine bol na Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline ohlásený požiar rúbaniska v katastri obce Ochodnica.

"Na mieste Zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia Dobrovoľných hasičský zborov obcí Ochodnica, Kysucký Lieskovec a Kysucké Nové Mesto" informoval Michal Kypus – Krajské riaditeľstvo Hasičského záchranného zboru v Žiline.

Po príchode na miesto bolo zistené, že ide o požiar haluziny po ťažbe, ktorý sa v dôsledku silného vetra rozšíril na plochu cca 12000 m2 a zasahoval do mladého lesného porastu. Na mieste sa nachádzali štyri osoby, ktoré vykonávali spaľovanie, a ktoré sa snažili požiar uhasiť.

Hasiči začali hasiť jednoduchými hasiacimi prostriedkami. Použitím vozidiel Praga V3S na dodávku vody a po zriadení dopravného vedenia vody sa podarilo požiar po dvoch hodinách lokalizovať. Na hasenie sa spotrebovalo cca 38 tisíc litrov vody. Krátko pred 19:30 bol požiar zlikvidovaný. Po ukončení zásahu ostali na mieste členovia DHZ obce Ochodnica na zabezpečenia dohľadu po požiari.

Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb. Ide už o druhý požiar (1. apríla 2020) po krátkej dobe v predmetnej lokalite v dôsledku spaľovania po ťažbe. 

Požiar rúbaniska v Ochodnici - 1.4.2020

Autor: redakcia
Foto: Hasičský záchranný zbor v Žiline

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: