povina postaOd 1. novembra 2019 je pošta v Povine zatvorená. Poštové listy sa preto budú vydávať na Obecnom úrade.

Napriek veľkej snahe je pošta v Povine od 1. novembra zatvorená. Po oznámení o jej zatvorení, ktoré obec obdržala v auguste prebiehalo rokovanie, spísala sa aj petícia. „Hoci sa nám nepodarilo poštu zachrániť, som veľmi rada, že sme so Slovenskou poštou našli konsenzus,“ hovorí starostka obce Alena Dudeková. Pošta totiž schválila Zmluvný výdaj zásielok plus - znamená to, že nedoručené listy a balíky doručovateľom si občania budú môcť vyzdvihnúť na Obecnom úrade. Výdaj budú mať na starosti pracovníčky úradu v úradných hodinách.

„V najbližšej dobe čakáme na stanovisko z Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb a následne podpísanie zmluvy so Slovenskou poštou. Predpokladaný výdaj zásielok odhadujeme na prvý štvrťrok 2020,“ dodala starostka.

Oznámenie o zatvorení prišlo aj do obce Dunajov. I tam bola napriek snahe pošta zatvorená. Starostka Dunajova Milada Chlastáková taktiež zaslala rovnakú žiadosť na zmluvný výdaj zásielok na Obecnom úrade. 

Treťou kysuckou obcou, ktorej hrozil zánik pošty bola Snežnica, tej sa však aj na základe petície podarilo poštu zachrániť. Ďalším dôvodom na jej zachovanie mohla byť aj väčšia vzdialenosť od najbližšej spádovej pošty.

Zaujímavosťou je, že aktivita starostky obce Povina je pilotným projektom tohoto spôsobu doručovania zásielok v menších obciach. Ak bude projekt úspešný, budú môcť aj ďalšie menšie obce na Slovensku nasledovať tento kysucký vzor.

autor: redakcia
foto: obec Povina

Pôvodná pošta v Povine

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: