covid mapa 12 04Situácia na Slovensku sa zlepšuje, čo je konečne pozitívna správa. Okres Čadca si polepšil, Kysucké Nové Mesto ostáva na mape COVID automatu naďalej čierny.

Podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu budú mať od od 12.4. do 18.4.2021 už len dva okresy IV. stupeň varovania, teda čiernu farbu – a to okres Poprad a Kysucké Nové Mesto.
Slovensko ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe.
Čadca si polepšila, od pondelka bude bordovej farbe, teda v III. stupeni varovania.

mapa covid12 4


Pozrite si aktuálnu mapu 
potvrdených prípadov na Slovensku. Mapa je aktualizovaná po 10 hod. Výsledky sú za predchádzajúci deň testovania.

Kedy sa premietne zlepšenie a kedy zhoršenie situácie v okrese?

Pri indikovanej zmene farby automatu v okrese do nižšieho pásma varovania, sa čaká na stabilizáciu tohto stavu jeden týždeň. V prípade, že aj po týždni je indikovaný pokles pásma preradí sa okres s platnosťou od ďalšieho pondelka do nového pásma. V praxi to znamená, že priaznivé preradenie okresu do lepšieho stupňa sa prejaví o dva týždne. Pri indikovanom zhoršení situácie v okrese vstupuje nové pásmo do platnosti okamžite nasledujúci pondelok.

Pod hranicou 3000 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 je Slovensko už niekoľko dní, ak sa udrží pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do tzv. bordovej farby už 19. apríla.

Autor: redakcia
Zdroj: korona.gov.sk

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: