bukov nakup zeleninaČerstvá zelenina priamo od dodávateľov. Nakupujte v Bukove a dodajte telu dôležité látky a čerstvé vitamíny, ktoré sú po zime potrebné.

Je tu marec a s ním sa spája aj príchod jari. Teploty vonku stúpajú a slnko nám dodáva energiu, ktorá nám počas zimy mohla chýbať.

Ak sa chcete zbaviť chorôb, ktoré vám komplikujú život, prečistiť organizmus a zredukovať svoju telesnú hmotnosť, siahnite po jarnej zelenine. Tá dokáže s vaším telom hotové zázraky.

Každá zelenina dodá telu dôležité látky a čerstvé vitamíny, ktoré po zime všetci potrebujú. Aby ste maximálne využili silu jarnej zeleniny, používajte ju surovú, či už v šalátoch, alebo na chlebe s nátierkou. Veď práve čerstvosť zeleniny je to, čo ľudí pri jej nakupovaní najviac oslovuje.

bukov nakup zelenina v

Čo môžete kúpiť v Bukove?

  • Jarná cibuľka povzbudí srdce - mladá cibuľka je jemnejšia a menej aromatická ako jej jesenná sestra. Je ľahšie stráviteľná, takže sa oplatí dať jej šancu, aj keď cibuľu inak nejedávate. Zelenú časť mladej cibuľky nevyhadzujte! Obsahuje veľa vitamínu C, provitamínu A, vitamínu B1, draslíka aj kyseliny listovej. Ako vplýva mladá cibuľka na zdravie? Má antibakteriálne účinky, znižuje hladinu cukru v krvi, odstraňuje únavu, posilňuje srdce.
  • Reďkovka vzpruží obličky - spolu s cibuľkou patrí reďkovka k najobľúbenejším druhom jarnej zeleniny. Stačí ju nakrájať na čerstvé pečivo alebo do šalátu a dostanete do seba dávku vitamínu C a vitamínov skupiny B, ako aj vápnik, draslík, horčík, sodík a železo. Pravdou je, že reďkovka má pozitívny vplyv na trávenie a činnosť obličiek, podporuje imunitu, uvoľňuje hlieny, ničí baktérie, povzbudzuje chuť do jedla.
  • Listový šalát na chudnutie - pri chudnutí asi nenájdete lepšieho kamaráta. Šaláty totiž obsahujú veľa vlákniny, ktorá podporuje trávenie a vyprázdňovanie. Šalátu môžete zjesť, koľko chcete, pretože sto gramov šalátových listov obsahuje iba 14 kalórií. Zelené šalátové listy majú vysoký podiel horčíka, dôležitého pre „pevné“ nervy a dostatok životnej energie. V červených druhoch je zase dostatok karoténu, ktorý okrem iného podporuje aj červené krvinky a pôsobí ako prevencia vážnych ochorení. V listoch šalátov sú významne zastúpené aj vitamíny C, E, B1, B2, B9 (kyselina listová).
  • Špenát na rast svalov - špenát je nízkokalorická zelenina, ktorú je dobré jesť surovú, ale aj tepelne upravenú. Posilníte si ním svoju imunitu, prečistíte cievy od cholesterolu, podporíte pevnosť kostí, nechtov aj zubov, rast svalov a činnosť žalúdka, povzbudíte tvorbu červených krviniek a zostríte zrak. To všetko a ešte viac vďaka významnému obsahu luteínu, kyseliny šťavelovej, draslíka, ako aj už spomenutých vitamínov.

Nemusíte čakať kým Vám v záhrade vyrastie prvá cibuľka alebo reďkovka, v  Bukove nakúpite všetky tieto druhy jarnej zeleniny a aj mnoho iného. Ovocie a zelenina je vždy čerstvé a priamo od dodávateľov. Okrem toho začína sezóna sadenia zemiakov a tu Vám ponúknu až niekoľko druhov sadbových zemiakov. Stačí si len vybrať. V ponuke majú tiež chutné slovenské jabĺčka od domácich pestovateľov, odrody Gala, Pinova, Fuji alebo Golden delicius.

Zapojte sa do súťaže

V spolupráci so spoločnosťou Bukov sme pripravili súťaž o zdravú výhru - môžete vyhrať bedničku slovenských odrôd jabĺk.

tlacitko sutaz

Reklamný článok

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: