vystava polovnych trofeji zborov0Na výstave v Zborove nad Bystricou sa prezentujú trofeje zveri, ktoré poľovníci ulovili v uplynulej sezóne v regióne Kysúc

 

Na výstave uvidíte aj ilustračné doplnkové fotografie od fotografa p. Veličku, historické forografie z regiónu či obrázky detských kresieb so základných škôl poľovníckou tematikou.
V piatok pri slávnostnom otvorení nechýbal ani tradičný poľovnícky guláš a krmelec.

Hneď v prvý deň si ju prišlo výstavu pozrieť stovky návštevníkov a samozrejme poľovníkov, ktorí živo diskutovali o jednotlivých vystavených trofejach.

vystava polovnych trofeji zborovNajsilnejšia trofej daniela v sezóne 2018/19 ulovený v revíre Povina, strelecom je Janek Daniel

vystava polovnych trofeji zborov mapaSamozrejme, každá trofej je pre toho ktorého poľovníka vzácna a vedel by o nej veľa porozprávať.

Jednotlivé trofeje ulovenej zvery v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto boli ulovené v súlade s plánom lovu na toto obdobie, prípadne z nájdeného úhynu.
Poľovníci nelovia zver len ako koníček, vykonávajú aj regulačný odstrel. Cieľom je neustále skvalitňovanie genofondu zveri, kedy sa odlovujú slabšie (výradové) a staré jedince (jedince po dosiahnutí určitého veku – lovné) a jedince nevhodné na ďalší chov.

 

Výstava pokračuje dnes 30.3 do 31.3.2019

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: