policia hliadka kysucePátranie po cyklistovi, ktorý zablúdil v lesoch v stredu 18.3.2020 dopadlo úspešne. Našli ho v lesoch obce Horná Mariková.

"V stredu 18.marca vo večerných hodinách prišiel k policajnej hliadke na hraničnom priechode Makov z českej strany starší muž z obce Veľké Karlovice, okres Vsetín, ktorý oznámil, že jeho 28 ročný syn sa bicykloval v lesoch na moravskej strane," informuje Jana Balogová z KR PZ v Žiline. Cyklista mal zablúdiť a pred tým, ako sa mu úplne vybil mobilný telefón ešte stihol zaslať správu so súradnicami, kde sa nachádza.

Po oboznámení polície sa začala pátracia akcia - operačný dôstojník KR PZ v Žiline zorganizoval policajné hliadky a zároveň aj príslušníkov horskej záchrannej služby.

Mladý cyklista sa mal podľa súradníc nachádzať v lesoch obce Horná Mariková, vypátraný bol v miestnej časti zvanej Udička, kde ho našla hliadka Obvodného oddelenia PZ Považská Bystrica. Tá mu poskytla aj ochranný plášť, rúško a rukavice a zaistila aby sa dostal cez štátnu hranicu. Za ňou ho už čakali príbuzní.

Jana Balogová o prípade dodáva: "Výbornou koordináciou policajných síl operačným dôstojníkom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline bolo opäť naplnené heslo polície POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ. Sme tu pre Vás 24 hodín denne."

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: