drogy zilina 00823-ročný Žilinčan Adam, ktorý prechovával drogy skončil v rukách polície. Drogy mal podľa operatívnych informácií kúpiť v Olomouci od neznámej osoby a predávať ich drogovo závislým osobám v Žiline a okolí.

Políciou bol zadržaný v stredu 30. októbra 2019, kedy bola vykonaná aj osobná prehliadka. Polícia najskôr u mladíka našla zelenú sušinu zabalenú v papierovej vreckovke a následne v mieste jeho bydliska vykonala domovú prehliadku. Pri nej našli 4 ks uzatvárateľných vreciek so zelenou sušinou, kovovú krabičku so zelenou sušinou a obálku so zelenou sušinou. Zaistené látky boli odoslané na kriminalistickú expertízu.

Predbežné výsledky kriminalistickej expertízy nasvedčujú, že zaistené množstvo zelenej sušiny zodpovedá minimálne 111 bežným jednotlivým dávkam drogy.

Žilinčan je vyšetrovateľom OR PZ v Žiline obvinený zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi. Vyšetrovateľ spracoval aj podnet na vzatie obvineného do väzby.

foto: KR PZ Žilina

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: