autobus kradezHliadka mýtnej polície včera 17.11.2020 zastavila vodiča s ukradnutým poľským autobusom.

Včera 17.11.2020 zaznamenala hliadka mýtnej polície na ceste I/11 v Radoli v smere na Žilinu autobus Scania s poľským evidenčným číslom.

"Pri kontrole policajti nenačítali palubnú jednotku autobusu, teda išlo o jazdu bez úhrady mýta, preto sa rozhodli vodiča autobusu zastaviť. Na otočni diaľnice D3 v Dolnom Hričove autobus zastavili a vodiča vyzvali, aby predložil doklady," informuje o prípade Jana Balogová z KR PZ v Žiline.

Vodičom bol občan Poľska, po predložení identifikačnej karty osoby sa ukázalo, že sa fotografia nezhoduje s vodičom. Doklady od autobusu vodič nepredložil. Jeden z policajtov si navyše všimol, že na autobuse bolo rozbité bočné pravé predné okno.

autobus kradez1

autobus kradez2

"Následne bol kontaktovaný majiteľ autobusu v Poľsku, ktorý potvrdil, že žiaden z jeho autobusov nie je na výjazde. O krádeži autobusu ihneď informoval políciu v Poľsku. Policajti zistili, že autobus šoféroval 38-ročný občan Poľskej republiky, ktorého predviedli na policajné oddelenie. Následne vec prevzal vyšetrovateľ, ktorý po dohode s prokurátorom vykonal procesné úkony a vec odošle na ďalšie konanie polícii v Poľskej republike, kde došlo ku skutku," dodáva Jana Balogová.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: