policia kontroly hranicePočas troch nasledujúcich sobôt budú na hraniciach osobitné kontroly. Polícia sa zameria na kontroly karanténnych povinností osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky.

Polícia Slovenskej republiky bude počas nasledujúcich troch víkendov vykonávať náhodné kontroly karanténnych povinností osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky. Kontroly budú na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky s Rakúskou republikou, Maďarskom, Poľskou republikou a Českou republikou

Ide o najbližšie tri soboty:

  •  4. decembra 2021
  • 11. decembra 2021
  • 18. decembra 2021

Okrem náhodných kontrol budú uskutočnené aj osobitné cielené kontroly na vstupe na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov.

Tieto kontroly budú zamerané na striktné dodržiavanie povinností osôb uložených vyhláškou Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky.

Odkaz na vyhlášku >>

Polícia ďalej informuje:

  • Pripomíname, že každá osoba nad 12 rokov a dvoch mesiacov (okrem niektorých výnimiek uvedených vo vyhláške ÚVZ SR) je povinná najneskôr bezprostredne pri vstupe na územie Slovenskej republiky registrovať sa na webe korona.gov.sk/ehranica
  • Kompletne zaočkované osoby sú povinné preukázať tento status COVID preukazom EÚ alebo iným národným certifikátom tretej krajiny, ktorý spĺňa podmienky uvedené vo vyhláške ÚVZ SR.
  • Osobám, ktoré nie sú kompletne očkované, je nariadená povinná izolácia, ktorá sa skončí pri bezpríznakovom priebehu izolácie dovŕšením jej 10. dňa alebo obdržaním negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Laboratórnu diagnostiku na ochorenie COVID-19 je možné vykonať najskôr v 5. deň izolácie.
  • Osoby spadajúce pod niektorú výnimku z nariadenej izolácie sú povinné pri kontrole preukázať splnenie všetkých podmienok pre danú výnimku (napr. negatívny výsledok RT-PCR test, ak sa vyžaduje).
  • Bez možnosti uplatnenia si akejkoľvek všeobecnej výnimky z vyhlášky ÚVZ SR je izolácia nariadená všetkými osobám, ktoré v posledných 14 dňoch navštívili Juhoafrickú republiku, Botswanu, Namíbiu, Lesotho, Eswatini, Mozambik, Zimbabwe, Izrael, Hongkong alebo Seychely.

zdroj, foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: