jazda autoPri bežnej cestnej kontrole policajti v Čadci zastavili počas jedného dňa dvakrát tú istú vodičku pod vplyvom alkoholu. Príslušníci z Okresného dopravného inšpektorátu natrafili na ženu v utorok 5. novembra 2019 v poobedňajších hodinách.

Tá pri pri kontrole nafúkala v oboch prípadoch. 36-ročná vodička osobného motorového vozidla si aj druhý krát si sadla za volant a jazdila i napriek tomu, že jej predtým bola ďalšia jazda zakázaná. Žena v prvom prípade nafúkala 0,46 mg/l (0,96 promile) a v ďalšom fúkla 0,42 mg/l (v prepočte 0,87 promile).
Príslušníci žene zadržali vodičský preukaz aj osvedčenie o evidencii vozidla.

nafukala2x

Polícia v Žilinskom kraji zaevidovala na cestách v 45. týždni roka 2019 celkom 49 podgurážených vodičov!
Z tohto počtu 16 nafúkalo nad 1 promile a u 11 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile. Dvaja z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietli podrobiť. Sedem vodičov spôsobilo pod vplyvom alkoholu dopravné nehody.

Všetci uvedení vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť jeho vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické.

Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nejde dokopy.

Zdroj foto: Polícia SR

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: