senioriV uplynulých dňoch polícia zaznamenala prípady, keď na pevnú telefónnu linku dôchodcov zavolal neznámy mužský hlas s cieľom vymámiť od nich finančnú hotovosť.

Seniori buďte opatrní

Polícia vyzýva občanov starších vekových kategórií, aby sa nestali obeťou podvodníkov!

Polícia v Kysuckom Novom Meste a Krásne nad Kysucou opäť v uplynulých dňoch zaznamenala prípady, keď na pevnú telefónnu linku dôchodkýň zavolal neznámy mužský hlas, ktorý sa predstavil ako lekár nemocnice a pod zámienkou, že syn mal zapríčiniť dopravnú nehodu, pri ktorej malo dôjsť k zraneniu účastníkov, žiadal od dôchodkýň finančné odškodnenie a vec sa vraj nebude riešiť prostredníctvom polície.
Polícia prípady šetrí, avšak opakovane sa obracia s výzvou na verejnosť, aby boli opatrní.

Polícia odporúča starším občanom, ktorí žijú osamotene, aby boli obozretní, opatrní a nenechali podvodníkmi zneužiť svoju dôveru a ochotu pomôcť. V prípade, že sa na nich nakontaktuje neznáma osoba, ktorá sa môže predstaviť pod rôznou legendou ako napríklad lekár, vnuk, vnučka alebo iný príbuzný, je potrebné si túto skutočnosť overiť telefonátom u skutočných, ďaších príbuzných.
Objasniť a odhaliť páchateľov je v týchto prípadoch pre políciu zložité, nakoľko pamäťová stopa u starších ľudí je veľmi slabá, získaný popis páchateľa je veľmi nepresný. A práve tento fakt podvodníci využívajú na páchanie trestnej činnosti.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať