chataPodnikateľa J.H. našli obeseného v jeho chate v Oščadnici. Napriek snahe oznamovateľky a HZS sa život muža zachrániť nepodarilo. Prítomný lekár skonštatoval smrť.

13. 5. 2020 v neskorých večerných hodinách HZS prijala žiadosť o pomoc z horskej chaty v stredisku Veľká Rača. Na miesto boli vyslaní horskí záchranári, ktorí našli 45 ročného muža v bezvedomí: „Napriek snahe zúčastnených záchranných zložiek sa život muža zachrániť nepodarilo a prítomný lekár skonštatoval smrť. Telesné pozostatky nebohého muža boli následne záchranármi HZS transportované z horskej chaty na Dedovku, kde boli odovzdané príslušníkom policajného zboru a obhliadajúcemu lekárovi," informovala HZS.

"Obhliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie, bola nariadená zdravotná - bezpečnostná pitva. Vec je preverovaná ako podozrenie z usmrtenia," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Podľa medializovaných informácií podnikateľ predal bývalému šéfovi štátnych hmotných rezerv Kajetánovi Kičurovi dva lukratívne byty v centre Bratislavy značne pod cenu. Kajetán Kičura je od 23. apríla rozhodnutím sudcu Špecializovaného trestného súdu stíhaný väzobne. Zatkli ho v jeho dome v Čadci.

Prečítajte si aj: NAKA zasahovala v Čadci. Kajetán Kičura je podozrivý z korupcie

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: