elektrina vypadokObyvateľov Novej Bystrice čaká rozsiahlejšia odstávka elektriny. Niekoľkohodinové obmedzenie a domácnosť bez elektriny bude mať približne 650 domácností.

Niekoľkohodinové obmedzenie je nevyhnutnou prevenciou porúch a následných nečakaných výpadkov. Energetici zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) naplánovali počas tohto týždňa rozsiahlejšie odstávky elektriny.

Prvá odstávka sa uskutoční v stredu 2. marca v obci Nová Bystrica v okrese Čadca. V čase od 7:30 do 16:30 zostane bez prúdu približne 650 domácností.

Oprava vzdušného vedenia vysokého napätia a výrub vegetácie v jeho ochrannom pásme

"Vzhľadom na charakter plánovaných prác sú odstávky elektriny nevyhnutné. Elektrikári zo SSD budú pracovať so zariadeniami na úrovni vysokého napätia. Z bezpečnostných dôvodov tak zostanú na nevyhnutný čas bez napájania. Údržbári však urobia maximum, aby odstávky elektriny ukončili hneď, ako to bude možné. Ak nenastanú komplikácie, môže to byť výrazne skôr ako o 16.30." informuje Miroslav Gejdoš zo Stredoslovenskej distribučnej spoločnosti.

Stredoslovenská distribučná zároveň žiada dotknutých odberateľov o prípravu na obmedzenie a tiež o trpezlivosť. Zoznam všetkých zasiahnutých odberných miest je zverejnený na internetovej stránke spoločnosti www.ssd.sk v časti plánované odstávky. Odberatelia sa tu môžu aj bezplatne zaregistrovať na odber SMS správ alebo e-mailov o všetkých plánovaných odstávkach na ich odberných miestach v niekoľkotýždňovom predstihu.

Autor: redakcia
Foto: SSD

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: