parkovanie kupaliskoV tomto období sa často návštevníci Čadce pýtali, či je ulica Športovcov spoplatnená pre parkujúcich, ktorí sú návštevníkmi kúpaliska či plavárne v Čadci. Prinášame odpoveď.

Parkovacia politika je v meste nevyhnutnosť. Na tom sa zhodujú dopravní odborníci, poslanci zastupiteľstva aj verejnosť. Od mája 2023 sa parkuje v prvých lokalitách mesta podľa nového systému. Zavedením a spustením novej parkovacej politiky sa spoplatnila centrálna mestská zóna, tá je regulovaná a rozdelená na tri rezidentské pásma A, B a C.

Spoplatnené parkovanie je v rámci mesta riadne označené dopravným značením a vymedzené viac na mape:

Mesto Čadca v súvislosti s prijatým VZN o parkovaní v týchto dňoch vyznačuje príslušným dopravným značením aj parkovacie plochy na Ul. Športovcov (areál od letného kúpaliska po športovú halu). Mnohí sa preto pýtajú, či aj na tomto mieste bude parkovanie spoplatnené.

Ul. Športovcov ostáva bezplatná a vyhradená z časti pre návštevníkov Mestského kúpaliska a plavárne v Čadci

"Ul. Športovcov od mája zažíva enormný nárast osobných automobilov, ktoré parkujú na danej ulici nepretržite. S príchodom letnej sezóny a zvýšenou návštevnosťou na Mestskom kúpalisku a plavárni v Čadci, tak dennodenne dochádza k problémom s parkovaním. Návštevníci, ktorí prichádzajú za rekreáciou a športom do mesta Čadca nedokážu zaparkovať v blízkosti areálu.

Mesto Čadca preto vyznačilo časť ul. Športovcov so zámerom regulovať parkovanie v danej lokalite, ktorá v tomto období zažíva zvýšený nápor. Plochy nie sú v ideálnom stave, avšak bolo nevyhnutné ich preznačiť aj preto, aby sme reguláciou parkovanie v tomto mieste usmernili. Zámerom je zabezpečiť komfortné parkovanie pre návštevníkov plavárne a kúpaliska, ktorí platia za služby v mestských areáloch. Časť parkovacích plôch je preto vyhradená výlučne pre návštevníkov týchto zariadení." informuje mesto Čadca.

parkovanie kupalisko1

V celom kontexte je nutné dodať, že parkovacia politika mesta sa zavádza postupne. Ide o zložitý proces, nejde o svojvôľu súčasného, ani bývalého vedenia mesta. "Uvedomujeme si, že je to nepopulárna a veľmi ťažká téma. Samozrejme, nie je všetko dokonalé a nie každému sa páči. Je to obrovská reforma, prináša aj veľa technických a ľudských výziev, ktoré potrebujú niekedy doladiť. Sme presvedčení, že pre dopravu a život v Čadci je to to najlepšie, čo sme mohli urobiť. Predmetné VZN bolo pripravené odborníkmi a prijaté v rámci širokého konsenzu. Prípadné nedostatky v nastavení parkovacej politiky budeme vyhodnocovať a vylepšovať." dodáva mesto.

Tieto zmeny budú postupne nadobúdať účinnosť a budú sa implementovať do systému regulovaného parkovania.

Oznam:
Mesto v súčasnosti sumarizuje podnety od obyvateľov a návštevníkov, ktoré opätovne prerokuje na mestskom zastupiteľstva. Pripomienky a podnety však musia byť vyhodnocované systematicky a to s ohľadom na časové, vecné a funkčné súvislosti. Vaše podnety môžete naďalej posielať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Autor: redakcia
Foto: mesto Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: