polievacie autoPalárikovú ulicu v Čadci počas horúcich dní polievajú, jedna z dvoch fontán je však nefunkčná.

Posledné dni nám teploty dávali poriadne zabrať. Ľudia vyhľadávali akékoľvek možnosti schladenia, pobyt pri vode či úkryt v tieni.
Prejsť sa po rozhorúčených cestách a uliciach v meste nebola žiadna slasť. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo aj pre ľudské zdravie a to nielen pri fyzickej aktivite, ale aj v relatívnom kľude.

Preto obyvatelia a návštevníci mesta Čadca uvítali postoj mesta, ktoré v týchto horúcich dňoch schladzovali pešiu zónu na Palárikovej ulici.

namestie fontana rybka2 Práve v tomto období by občania a najmä deti a starší občania uvítali aj funkčnú fontánu na Palárikovom námestí, keďže priestor by mal slúžiť ako oddychová zóna, kultúrno-spoločenský priestor. Fontány v mestách neslúžia len ako estetický prvok, ale majú aj svoju úžitkovú funkciu a to práve v horúcich dňoch na zvlhčovanie a schladzovanie ovzdušia v jej okolí.

Z vyjadrenia mesta Čadca: "Nefunkčnú fontánu na Palárikovom námestí by chcelo mesto opraviť. Poškodenie fontány je však rozsiahle a bude nutná celková rekonštrukcia. Financie na rekonštrukciu fontány v rozpočte nie sú vyčlenené, preto zatiaľ nie je možné povedať termín, kedy by mohla byť fontána opravená a spustená"

 

Rozhodnutie mesta polievať slnkom prehriate betónové plochy na peších zónach je veľmi dobrý krok. Čo sa týka spustenia fontány na Palárikovom námestí, podľa uvedených informácii sa pravdepodobne toto leto nedočkáme.

 

palarikove namestie fontana

Palárikovo námestie po požiari v roku 2004 prešlo premenou a v roku 2013 mesto Čadca plochu kompletne zrekonštruovalo. Fontána je však momentálne mimo prevádzky.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: