ozbrojeny muz vazba26-ročný Miroslav sa v utorok 13. decembra pohyboval v Krásne nad Kysucou so zbraňou.lo

V utorok 13. decembra sa 26-ročný Miroslav pohyboval v Krásne nad Kysucou s útočnou puškou.

"Tento bol vo večerných hodinách príslušníkmi pohotovostného policajného útvaru odboru poriadkovej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru obmedzený na osobnej slobode pri Železničnej stanici v Krásne nad Kysucou. Následne sa muž podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,02 mg/l (2,13 promile) alkoholu v dychu. Pri výkone procesných úkonov boli obvinenému zaistené zbrane, komponenty do zbraní a rôzne strelivo, ktoré si zadovážil bez povolenia. Zaistené veci boli zaslané na expertízu," uvádza mjr. Mgr. Gabriela Kremeňová.

26-ročného Miroslava z Krásna nad Kysucou obvinil vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci obvinil zo zločinu a prečinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Predbežným skúmaním sa zistilo, že zaistené zbrane a strelivo podliehajú povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti.

Muž sa vyhrážal svojej bývalej priateľke

V ten istý deň sa muž vyhrážal svojej bývalej priateľke. Poverený príslušník Policajného zboru preto mužovi vzniesol obvinenie aj z prečinu nebezpečného vyhrážania. Na obvineného bol spracovaný podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Súd návrhu vyhovel a obvinený je stíhaný väzobne. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: