spolocna foto plavaniePodujatie sa pomaly, ale isto stáva tradíciou. Plavecká 24-hodinová štafeta sa každoročne teší veľkému záujmu plavcov nielen z nášho regiónu. Jej víťaz odplával 35 kilometrov!

V piatok 15. februára od rána do soboty 16. februára sa počas celých dvadsiatich štyroch hodín uskutočnil v Čadci už tretí ročník plaveckej štafety. Hlavným cieľom plaveckej 24-hodinovky bolo neprerušiť „niť“ plávania. To sa aj podarilo, keď viac ako tristo plavcov naplávalo viac ako 721 kilometrov.

Štafetu odštartoval v piatok ráno Peter Strapáč, zástupca primátora mesta Čadca. Počas doobedia sa postupne prestriedali vo vode školáci zo ZŠ Rázusova, ZŠ Horelica, ZŠ Podzávoz, ZŠ M. R. Štefánika a zo ZŠ J. A. Komenského v Čadci. Nechýbali ani študenti stredných škôl z Čadce.

Viac ako 30 km zaplávali štyria

„Celkovo až štyria plavci prekonali hranicu tridsiatich kilometrov, čo je oproti minulému ročníku, keď sa to podarilo iba Františkovi Nehajovi, veľkou zmenou,“ prezradil jeden z organizátorov František Ujházi.

Absencia úspešného plavca a minuloročného víťaza Františka Nehaja akoby ešte viac motivovala ďalších borcov. Či už to bol Andrej Maták, ktorý zaplával 34 kilometrov, no aj Aleš Balamucký, celkový víťaz s odplávanými 35 kilometrami. Spomenúť treba vynikajúci výkon nestarnúceho Petra Gajdoša s viac ako 31 zaplávanými kilometrami. Tridsať kilometrov sa podarilo zdolať aj Matejovi Slivkovi.

„Tretí ročník máme úspešne za sebou. Chcel by som vyjadriť poďakovanie menovite tým, ktorí pomáhali pred, počas, ale aj po podujatí. Ďakujem kolektívu pracovníkov Centra voľného času v Čadci Petrovi Jurgovi, Radovi Nekorancovi, Janovi Staníkovi, Zuzane Priečkovej, Majke Čamborovej, Dane Jašurkovej, Jakubovi Durajovi, Anne Vlčkovej a Jane Špalkovej za vynikajúco zvládnutú organizačnú činnosť počas celého dňa. V noci pomáhali Maťo Chabroň, Miška Drdúlová, Lucka Gašparíková. Aby som nezabudol, tak poďakovanie patrí kolektívu plavárne a vedúcim Alenke Hlavovej a Mirke Smažákovej. A v neposlednom rade Edovi Gábrišovi. Ďakujeme aj mestu Čadca, vďaka ktorému sa 24-hodinovka teší stále väčšej obľube. Veľká vďaka patrí aj cestovnej kancelárii Jomatour plus, ktorá venovala hlavnú cenu pre víťaza v podobe zájazdu do Chorvátska.
Dovidenia o rok,“ dodal na záver František Ujházi.

 

Výsledky štafety

Najmladší účastník: Zuzanka Škorvánková
Najlepší prípravkár: Jakub Pastva
Najlepší žiak: Alex Maták
Najlepší junior: Matej Slivka – 30 000 metrov
Najstarší účastník: František Bulej
Najlepší rodinný výkon: rodina Balamucká – 66 250 metrov
Najlepší dospelý: Andrej Maták – 34 000 metrov
Absolútny víťaz: Aleš Balamucký – 35 000 metrov
Najlepšia juniorka: Michaela Balamucká – 15 000 metrov
Najlepšia žena: Dominika Vanáková – 10 000 metrov

Mestská plaváreň Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať