valecTí ktorí často prechádzate úsekom cez KNM smerom na Žilinu, viete, že cesta 1. triedy medzi obcou Radoľa a mestskou časťou Budatínska Lehota je vo veľmi zlom stave. Vytlačené koľaje sú doslova nebezpečné. 

včera 12. októbra prostredníctvom sociálnej siete primátor Kysuckého Nového Mesta informoval o plánovanej rekonštrukcii tohto úseku.

Aktualizácia: Rekonštrukcia bude prebiehať v dňoch 15. a 16. októbra 2019. Z uvedeného dôvodu polícia žiada motoristov, aby sa podľa možností vyhli tomuto úseku a využili náhradné trasy.

V utorok 15. októbra 2019 sa plánuje oprava cesty od svetelnej križovatky v Radoli až po koniec Budatínskej Lehoty. Bude to náročné pre dopravu, ako aj nás všetkých. Sľúbili mi, že sa to pokúsia urobiť za jeden deň (frézovanie a nový asfalt). Verím, že kolóny budú zvládnuteľné,“ uviedol Marián Mihalda.

Upozorňujeme preto vodičov, ktorí plánujú cestovať týmto smerom, by sa mali pripraviť na zdržanie a kolóny. Prípadne zvoliť iné dopravné prostriedky či cestu zvážiť. Podľa slov primátora mesta by mal byť na ceste zvýšený aj počet príslušníkov policajného zboru, ktorí budú regulovať dopravu a prosí tiež o trpezlivosť.

Foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: