skolkaMaterské školy sa otvárajú od utorka 12.01.2021 len pre deti, ktorých rodičia pracujú v kritickej infraštruktúre či tým, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu. 

Situácia je naďalej vážna. Čísla za posledné dni sa aj v okrese Kysucké Nové Mesto zhoršili. Preto krízový štáb mesta 8.1. 2021 na svojom zasadnutí, a tiež po zvážení epidemiologickej situácie a aj na základe usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskume a športu SR odporučil primátorovi mesta otvoriť prevádzky materských škôl od utorka 12.01.2021.

"Materské školy sa otvárajú len pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým vyplýva z povahy práce, že nemôžu vykonávať prácu z domu (home office) a musia dochádzať do zamestnania v štandardnom mieste výkonu práce, čo preukážu potvrdením od svojho zamestnávateľa, ktoré im vystavil pre potreby preukazovania sa v čase zákazu vychádzania." uvádza sa vo vyhlásení krízového štábu.

Mestský úrad zostava pre verejnosť naďalej uzatvorený, nakoľko od 1. januára 2021 platí od 5. hodiny rána na Slovensku prísny zákaz vychádzania s minimom výnimiek, opatrenie bude platiť do 24. januára 2021.

autor: redakcia
foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: