bus cadcaAutobusová doprava bude ešte viac obmedzená. K doterajším prijatým preventívnym opatreniam, ktoré majú spomaliť šírenie nového koronavírusu, pribúdajú ďalšie.


Od štvrtka 19. marca do odvolania budú prímestské autobusy premávať v sobotnom režime.

„Je dôležité spomaliť šírenie koronavírusu a chrániť tých, ktorí sú v priamej línii a zabezpečujú pre všetkých obyvateľov nevyhnutné služby. Patria medzi nich aj vodiči prímestských autobusov, pre ktorých sme zabezpečili rúška,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová.

Bez rúška vás do autobusu nepustia a nesadnete si ani do prvých sedačiek

Spoločnosť SAD Žilina prijala v záujme ochrany zdravia cestujúcich a vodičov ďalšie preventívne opatrenie proti šíreniu koronavírusu. Cestujúci majú zákaz vstúpiť do autobusu bez použitia rúška, prípadne šálu, šatky alebo inej vhodnej alternatívy. Cestujúcim sa odporúča používať nielen ochranné rúška či iné alternatívne ochranné prostriedky, ale aj rukavice.

Od štvrtka 19. marca 2020 budú prímestské autobusy v Žilinskom kraji jazdiť v sobotnom režime. Obaja zmluvní dopravcovia zabezpečujú pravidelnú dezinfekciu autobusov a požiadali verejnosť, aby nepoužívali prvé rady sedadiel za vodičom.

bus rusko


Výzva k bezhotovostnej platbe v autobuse

Spoločnosť SAD Žilina vyzýva všetkých cestujúcich, aby uprednostnili platbu cestovného mestskými a dopravnými kartami pred hotovosťou. Pri manipulácií s hotovosťou v autobusoch žiada cestujúcich, aby:

  •  minimalizovali platbu cestovného hotovosťou,
  •  v prípade platby v hotovosti si pripravili presnú čiastku,
  •  uprednostňovali bezhotovostnú platbu cestovného mestskými a dopravnými kartami,
  •  na dobíjanie kreditu využívali e-shop na webovej stránke www.sadza.sk prípadne www.mhdmartin.sk

 

Zmena autobusov PD na sobotny rezim LCD 2

Žilinský samosprávny kraj prijal sériu preventívnych opatrení a minulý týždeň od 12. marca pristúpil k prerušeniu vyučovania na stredných školách, ktorých je zriaďovateľom. Zatvorené sú aj všetky kultúrne inštitúcie ako múzeá a divadlá, prerušené je poskytovanie denných a týždenných pobytových sociálnych služieb. Naďalej platí zákaz návštev v nemocniciach a zariadeniach sociálnych služieb.

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: