otvorene prevadzky 0Vstup bude pre všetkých a bez potreby dokladu o očkovaní.

Vláda SR prijala aktualizáciu odporúčaní pre hlavného hygienika. Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová informuje, že vláda svojim uznesením odporučila zrušiť rozdelenie obchodných prevádzok na esenciálne a neesenciálne a všetky obchody zaradiť do režimu základ.

Pre neesenciálne obchody už bude po novom platiť režim „základ“ - po pojmom sa myslia všetky osoby bez ohľadu na ich prípadné očkovanie, prekonanie choroby či výsledok testovania. Všetky prevádzky maloobchodu majú byť po novom otvorené pre všetkých.

Zmeny začnú platiť od utorka 15. februára

„Všetky prevádzky maloobchodu budú môcť fungovať po 22.00 h, doteraz tak fungovali iba vybrané prevádzky. Služby, napríklad gastro a iné, ostávajú okrem výnimiek v režime OP, niektoré v režime OP plus a do 22.00 h,“ priblížila hovorkyňa Daša Račková. Ako ďalej uvádza, definícia OP plus sa doplní o osoby, ktoré prekonali COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami a majú negatívny výsledok PCR alebo LAMP testu nie starší ako 72 hodín alebo antigénového testu nie starší ako 48 hodín od odberu.

„Upozorňujeme, že v prípade prevádzok stále platia ďalšie protiepidemické opatrenia ako je napríklad povinné nosenie respirátora či kapacitné obmedzenia. Aj vzhľadom na tieto stále platné opatrenia podporujeme zdôvodnenie ministerstva zdravotníctva, ktoré označilo vyššie uvedené úpravy a uvoľnenia za akceptovateľné riziko. Prevádzkovateľov aj zákazníkov žiadame o dôsledné dodržiavanie platných opatrení,“ dodala Račková.

autor: redakcia
foto: pexels.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: