ockovanie nazoryKaždý Slovák má za sebou veľa povinných očkovaní. Prečo ľuďom prekáža práve vakcína na ochorenie covid? Prečítajte si, s akými názormi na očkovanie sa stretla redakcia CNN Prima News na Kysuciach.

Zaočkovanosť na Kysuciach je nízka, v okrese Čadca je plne zaočkovaných len 36,4 % obyvateľov. S názormi, že je očkovanie biznis a sprisahanie mocných sa často môžeme stretnúť na sociálnych sieťach a zastávajú ich aj Kysučania.

Všimli si to aj českí reportéri zo CNN Prima News a vyrazili do nášho regiónu. Od tunajších obyvateľov chceli zistiť, prečo majú  taký odmietavý postoj k vakcíne. Redakcia sa zhovárala sa obyvateľmi z Klokočova, potom prišla aj do Čadce. V reportáži tvrdia, že najväčšími odporcami očkovania sú horali (týmto označením myslia Kysučanov) a Rómovia.

Očkovanie je vraj k ničomu

Redakcia sa zhovárala s 50-ročným Jaroslavom, ktorý im povedal: „Očkovanie je k ničomu! Do ľudí pichajú obyčajnú vodu s nejakým marasom. Biznis, čo to nechápeš? Nikdy by som si taký bordel nenechal pichnúť do tela, ale musel som to urobiť kvôli práci." Do rozhovoru s redaktormi sa potom zapojil aj ďalší pán: „Denne na nás médiá chrlia počty mŕtvych, ale nikdy sa nedozvieme, koľko z nich umrelo s očkovaním a koľko bez očkovania. Podľa mňa umierajú hlavne očkovaní.“

Menšiu zaočkovanosť majú v Uzbekistane alebo Albánsku

V reportáži sa ďalej uvádza: „V obci Klokočov prijala dve dávky vakcíny iba tretina obyvateľov (33,5 percenta). Tak žalostný počet zaočkovaných má len niekoľko štátov na svete, napríklad Uzbekistan (32,4 percent) alebo Albánsko (37 percent). Podobne je na tom celý pohraničný okres Čadca, ktorý zatiaľ nedosiahol ani albánske výsledky, v okrese je plne zaočkovaných len 36,4 percenta obyvateľov.“

cadca3

Mladík uveril konšpiráciám až príliš ľahko

Redakcia následne išla do Čadce, kde sa porozprávala s 21-ročným Stanom. Ten má na pôvod infekčnej choroby COVID-19 vyhranený názor - infekciu považuje za niečo podobné ako zbraň hromadného ničenia, ktorú zostrojili najmocnejší tohto sveta. „Veď je to jasné, s pomocou vakcín chcú vyhubiť ľudstvo,“ hovorí Stano.

Pokračoval, že je očkovanie sprisahanie mocných, ktorí si vymysleli covid, aby očipovali či rovno likvidovali ľudstvo a má vraj na to aj veľa dôkazov. „Moja mama mala po očkovaní veľké zdravotné problémy. Mňa ale nedostanú, nikdy sa nenechám naočkovať,“ rozprával mladý muž z Čadce.

Reportáž vykresľuje Kysučanov jednostranne

Je faktom, že je zaočkovanosť v našom regióne naozaj nízka. Rovnako je pravdivé, že sú sociálne siete plné nepravdivých informácií, ktoré rozširujú aj Kysučania. Obyvateľov tohto regiónu však reportáž vykreslila dosť jednostranne až tendenčne a pre mnohých zrejme bude urážlivá. Urobte si na reportáž vlastný názor. 

Prečítajte si celú reportáž >>

autor, foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: