privadzac stavba knmAj počas víkendu 17.6.-18.6.2023 bude cesta 1/11 kvôli výstavbe privádzača priebežne uzatváraná v skorých ranných hodinách.

Na privádzači pri Kysuckom Novom Meste budú aj tento víkend pracovať - naplánované je montovanie priehradoviek na moste.

NDS informuje: "Počas víkendu budú mostní špecialisti montovať takzvané priehradovky, teda dočasnú podpornú konštrukciu mosta pri tunajšom motoreste. Vyžiada si to aj krátkodobé obmedzenie – počas soboty a nedele budeme priebežne uzatvárať cestu I/11 v kilometri 435,400 (pred odbočením k motorestu), v skorých ranných hodinách.

Počas víkendových prác na moste sa budú presúvať platformy tvoriace podlahu debnenia nosnej konštrukcie mosta. Tento most premosťuje okrem cesty I/11 aj upravený tok rieky Kysuca a prístupovú cestu ku skládke. Most pri motoreste bude mať celkovú dĺžku zhruba 175 metrov a výšku 16 metrov. Ide o trojpoľový, plnostenný most s hornou mostovkou."

privadzac stavba knm

Obmedzenie dopravy

Cesta I/11 v tejto lokalite pri motoreste bude v dĺžke zhruba 200 metrov priebežne uzatváraná vždy na čas potrebný na realizáciu prác – odhadom asi trikrát na 30 minút v sobotu (17. júna) a raz na 60 minút v nedeľu (18. júna). Vždy však v čase od 4.00 do 7.00 hod.

NDS ďalej dodáva, že pre vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony bude vyznačená obchádzka, ktorá začne v križovatke cesty I/11 s cestou III/2052. Bude viesť po tejto ceste tretej triedy cez Kysucké Nové Mesto, potom cez Rudinu a Rudinku a pred Vraním sa premostením cez Kysuce vráti naspäť na cestu I/11.

autor: redakcia
foto: NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: