klokocov dazdCez obec Klokočov sa včera 23.05.2023 v poobedňajších hodinách prehnala silná búrka. Problémy hlásili aj v niektorých častiach Čadce.

Silný prívalový dážď zasiahol včera 23.05.2023 v poobedňajších hodinách obec Klokočov. Z obce informujú, že po prívalovom daždi spojenom so silným krupobitím ostali v obci vyplavené a zle prejazdné cesty, upchaté priepusty a nánosy blata, kameniva na poškodených komunikáciách najmä v častiach Klokočov u Ježíkov, Hlavice, Vrchpredmier Doroťanka, Riečky. V obci o 15:00 hod vyhlásili mimoriadnu situácia z dôvodu ohrozenia životov, zdravia a majetku spôsobená havarijným stavom prístupových ciest k domácnostiam.

klokocov dazd 001

klokocov dazd 002

Obec momentálne v režimovom opatrení postupne zabezpečuje práce zamerané na zjazdnosť ciest pre obyvateľov a záchranné zložky, odstraňovaní nánosov z poškodených ciest a čistení priepustov. 

V Čadci zaplavilo záhrady a chodníky

V Čadci spôsobili zvýšené hladiny malých tokov zaplavenie záhrad a chodníkov v blízkosti rodinných domov, a to zvlášť v mestských častiach U Sihelníka, Čadečka a Milošová. Mesto uvádza, že na Horelici došlo k lokálnemu zaplaveniu areálu jedného rodinného domu. Mesto informovalo, že priebežne monitoruje vzniknutú situáciu v dôsledku intenzívnej zrážkovej činnosti v poobedných hodinách.

cadca dazd 002

cadca dazd 006

"Na základe obhliadky postihnutých časti mesta vedenie mesta prijalo nasledujúce opatrenia a úlohy:
- okamžité rokovania so správcami ciest prvej a druhej triedy a tiež so ŽSR ako aj Správcom Povodia Váhu ohľadom úprav tokov a vyčistenia nánosov.
- na základe požiadaviek občanov z časti U Sihelníka iniciovať svojpomocné vyčistenie a úpravy toku v častiach priľahlých domov v súčinnosti s mestom Čadca a správcom toku.
- Mestská polícia bude naďalej počas noci monitorovať situáciu na celom území mesta.

Situácia bola nateraz vyhodnotená ako stabilizovaná a nevyžaduje prijatie mimoriadnych opatrení," uviedlo mesto vo večerných hodinách.

foto: archív obec Klokočov, mesto Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: