telocvicna obchodna akademia cadca mDnes 22.1.2020 bola slávnostne otvorená zmodernizovaná telocvičňa v Obchodnej akadémii v Čadci. Obnovili sa priestory a hygienické zariadenia.

Od dnes 22.1.2020 môžu študenti z Obchodnej akadémie v Čadci využívať zmodernizovanú telocvičňu. Zrealizovaná bola kompletná rekonštrukcia a modernizácia elektroinštalácie, ktorá už bola v havarijnom stave a nebolo tak možné naplno telocvičňu využívať.

,,Jestvujúce osvetlenie bolo tak poškodené, že ďalšia bezpečná prevádzka bola vylúčená. V telocvični bola vykonaná kompletná svetelná inštalácia vrátane nových LED svietidiel. Tie nahradili pôvodné žiarivkové výbojky, ktoré mali navyše vysokú spotrebu elektrickej energie,“ povedal riaditeľ odboru správy majetku a investícií ŽSK Peter Mrvečka. Kompletnú obnovu elektroinštalácie v hodnote 46-tisíc eur financoval Žilinský samosprávny kraj.

telocvicna obchodna akademia cadca1

Stavebné práce zahŕňali aj obnovu šatní a hygienických zariadení pri telocvični. Zrenovované sú aj sprchy a toalety, aj v týchto priestoroch sa totiž vykonala modernizácia elektroinštalácie. Práce trvali dva mesiace.

Obchodná akadémia Dušana Metoda Janotu v Čadci je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Vzdelávanie poskytuje v obchodná akadémia, zabezpečuje aj bilingválne štúdium v anglickom či nemeckom jazyku.

Žilinská župa vyčlenila na kapitálové výdavky v vzdelávania takmer štyri milióny eur. V súčasnosti pokračuje i modernizácia štyroch stredných odborných škôl z európskych finančných zdrojov, v procese verejného obstarávania je ďalších osem.

telocvicna obchodna akademia cadca2

autor: redakcia
foto: Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: