kysuce zdrzanieJeden slogan majú všetky rádia na Slovensku spoločný. Súčasťou neho sú aj naše milé Kysuce :)

 

Jeden slogan majú všetky rádia na Slovenskú spoločný.

Neveríte?

amplionNaozaj. Je to veta, ktorú všetky počúvateľné rádia opakujú niekoľkokrát za deň a už niekoľko rokov. Jedna spoločná veta. A nejde o Alzáka alebo inú preplatenú reklamu.
Myslím, že túto vetu by si slovenské rádia mohli pokojne predhrať spôsobom, ako sa vyrábajú hlásenia pre vlakové stanice. To sa nahrá názov každej stanice, názvy vlakov, všetky časové údaje (minúta po minúte) a potom sa to podľa potreby skladá do celku – jedného hlásenia. Pri tomto spoločnom slogane slovenských rádií toho toľko netreba nahrávať – jednu vetu a niekoľko časových údajov ( od 20 minút vyššie).

Ak nie ste z Čadce a okolia, tak vám ten slogan isto ide na nervy. Ale je krátky, tak sa nesťažujete. Dá sa zniesť. Teda ak nie ste z Čadce. Lebo ak ste z Čadce, tak vám nejde na nervy ten novodobý slogan, ale jeho podstata. Jeho otravná, reálna, ozajstná, nekončiaca sa podstata. Veď viete: „V smere do Čadce od Svrčinovca sa zdržíte najmenej ......– ak máte šťastie tak 20 minút, ale častejšie je to vyše hodiny“.

Mám výzvu pre slovenské rádia, ktoré by mohli byť prospešné protestu Kysučanov za dostavbu diaľnice D3 v Bratislave. Čo keby rádiá použili hore popísanú metódu výrobu hlásení pre železničné stanice a vyrobili by toto každodenné hlásenia podobným protivným hlasom už spomínaného Alzáka. My, Kysučania  by sme tak mali väčšiu nádej, že by to zburcovalo aj iné časti Slovenska a potom by sa na proteste za spriechodnenie Čadce zúčastnila omnoho väčšia skupina Slovákov. A možno by tú škrekľavú výzvu pochopili aj kompetentní.

A možno by potom rádia prišli o svoj najpoužívanejší denno-denný slogan

„V smere do Čadce od Svrčinovca sa zdržíte najmenej ..........“.

Marta Sláviková

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: