kostol cadcaVďaka novému nasvieteniu získala najcennejšia sakrálna pamiatka mesta nový vzhľad.

Mesto Čadca zrealizovalo výmenu osvetlenie pri kostole sv. Bartolomeja, výsledkom je nové a efektívne nasvetlenie, ktorým krása kostola vynikne ešte viac.

Primátor Čadce Matej Šimášek informuje, že realizácia je jednou z časti projektu, ktorú financoval Žilinský samosprávny kraj. "Prvou časťou tohto projektu bolo zrealizovanie osvetlenia kostola, kde boli vymenené staré svetla za nové, ktoré majú väčšiu svietivosť a sú navrhnuté svetelným technikom. Zabezpečí sa tým zhruba 70-percentná úspora na energiách. Kostol sa stal dominantným prvkom pri vstupe do Čadce a zároveň dominantným prvkom v rámci centrálnej mestskej zóny."

kostol cadca2

Ucelený koncept osvetlenia

Kostol je prvým, ktorým dostal nové osvetlenie. Projekt bude podľa M. Šimáška pokračovať ďalej. "Projekt pokračuje osvetlením aleje líp, na ktorom aktuálne prebieha schvaľovacie a konzultačné konanie na Krajskom pamiatkovom úrade. Ďalej bude osvetlený pamätník SNR a malý parčík pri mestskom úrade. Celkovo by mal vzniknúť ucelený priestor, ktorý by vo večerných hodinách spoločne s mestským úradom mal tvoriť ucelený koncept tak ako je to v moderných mestách."

kostol cadca

Pozrite si videá

Videá pre mesto pripravili Peter Gajdičiar a Martin Solík. "Ďakujem v mene mojom i Mesta Čadca Petrovi Gajdičiarovi za ústretovosť, svoj čas i techniku. Spolu sme absolvovali fotenie a prípravu videí našej mestskej dominanty - Kostola sv. Bartolomeja. Ten dostal novú fazónu počas noci. A ten pohľad je vskutku famózny," uvádza Martin Solík.

autor: redakcia
foto, video: mesto Čadca, Peter Gajdičiar

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: