patranie hszPátranie po 65-ročnom Kysučanovi bolo vyhlásené v pondelok 31.10. 2022, do pátrania boli zapojení príslušníci Oblastného strediska Malá Fatra, príslušníci PZ SR, dobrovoľníci HaZZ a dobrovoľní záchranári HS Kysuce.

Záchranári Horskej záchrannej služby boli v pondelok 31.10. 2022 požiadaní o pomoc pri pátraní po 65 – ročnom Slovákovi, ktorý bol nezvestný od obeda toho dňa. Počas prvého dňa sa ho nepodarilo nájsť, pátracia akcia ukončená krátko po polnoci, žiaľ bezvýsledne.

"Hľadaná osoba bola lokalizovaná okoloidúcimi turistami až na druhý deň pred obedom, t. j. 1. 11. 2022, keď nezvestného muža našli v lokalite Javorské. Nájdený muž bol bez zranení, ale dezorientovaný, podchladený a vyčerpaný. Potom, čo bol transportovaný k prístupovej komunikácii, bol odovzdaný do starostlivosti posádke RZP a následne bola pátracia akcia ukončená," informujú horskí záchranári.

Počas dvoch dní sa pátrania zúčastnili príslušníci Oblastného strediska Malá Fatra, príslušníci PZ SR, dobrovoľníci HaZZ a dobrovoľní záchranári HS Kysuce.

autor: redakcia
foto: HZS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: