nemocnica kurenie vV máji končí v Kysuckej nemocnici v Čadci jeden z najväčších projektov, aké realizovali - Rekonštrukcia tepelného hospodárstva financovaná z budúcich úspor (tzv. EPC projekt).

Martin Šenfeld, riaditeľ Kysuckej nemocnice v Čadci, informuje o dokončení jedného z najväčších projektov, aké realizovali. Projekt sa volá Rekonštrukcia tepelného hospodárstva financovaná z budúcich úspor (tzv. EPC projekt) a išlo pri ňom o kompletné prerobenie tepelného hospodárstva.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

M. Šenfeld: "Naše tepelné hospodárstvo bolo v havarijnom stave a keďže sme na to nemali žiadne finančné prostriedky, celé sme to financovali len z úspor, ktoré priniesol. Tento mesiac odíde posledná splátka a od budúceho mesiaca môžeme finančné prostriedky z úspor použiť na iné projektové zámery. Nie je to malá suma, jedná sa o cca. 26 000 EUR mesačne, ktoré sa nám v tomto zložitom období zídu. Keď sme pred 10 rokmi podpisovali zmluvu, veril som, že bude úspešný, ale priznám sa, že som neveril, že sa dočkám tohto obdobia a budem ešte pracovať v nemocnici na svojej pozícii."

Ďalej dodáva, že tieto finančné prostriedky chcú zmysluplne využiť a najbližšie plánujú rekonštrukciu chirurgickej septickej jednotky intenzívnej starostlivosti vrátane časti chirurgického oddelenia. Zároveň pripravujú aj ďalšie investičné zámery.

autor: redakcia
foto: M. Šenfeld, archív Kysucká nemocnica

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: