nehoda knmDnešná nehoda spôsobila rozsiahle kolóny v oboch smeroch, ktoré siahali od Krásna nad Kysucou a z opačného smeru až do Žiliny. Pri nehode sa zranili dve osoby.

Dnes 29. septembra 2020 krátko pred 5:30 hod. ráno bola ohlásená dopravná nehoda nákladného motorového vozidla - kamiónu s osobným motorovým vozidlom na hlavnom cestnom ťahu I/11. 

"Na mieste Zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Kysuckom Novom meste a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu dvoch osôb. Vodič nákladného motorového vozidla bol bez zranení. Hasiči vyslobodili zranené osoby z osobného motorového vozidla, poskytli im predlekársku prvú pomoc a pomohli naložil osoby do vozidiel Záchrannej zdravotnej služby.
Vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru, vzhľadom na to, že pri nehode došlo aj k úniku nafty z nákladného vozidla. Hasiči tento únik nafty z nákladného vozidla zastavili a zlikvidovali uniknutú naftu z vozovky pomocou sorbentu" informuje o nehode mjr. Ing. Michal Kypus z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline.

O udalosti bola informovaná Inšpekcia životného prostredia a Národná diaľničná spoločnosť. Počas odstraňovania následkov dopravnej nehody bola cesta I/11 uzatvorená. Po odtiahnutí havarovaných vozidiel odťahovou službou bola obnovená premávka na štátnej ceste.

Kolóny sa tvorili obojsmerne, kde v smere do Žiliny stáli autá už od Krásna nad Kysucou. Situácia priamo v Kysuckom Novom Meste bola rovnaká a podľa komentárov na sociálnej sieti bolo paralizované celé mesto. Niektorí vodiči zvolili obchádzku je cez obec Rudinku, no táto cesta nieje prispôsobená na väčšiu premávku, takže onedlho bola upchatá aj táto trasa.
Kolóna sa za krátky čas vytvorili aj v smere od Žiliny, kde bola doprava zastavená na štvorprúdovej ceste v Budatíne a stálo sa aj na Ľavobrežnej ulici.

Autor: redakcia
Foto: KR HaZZ v Žilina

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: