korna povodeňNestále počasie pokračuje. Lokálne búrky spôsobujú škody aj na Kysuciach. SHMÚ pre dnešný deň 20.7.2020 nevydala žiadne výstrahy, napriek tomu prietrž tentoraz zasiahla obec Korňu. 

"Dnes v poobedňajších hodinách sa spustila v našej obci prietrž mračien. Prívalový dážď spôsobil zatopenie pivníc rodinných domov, záhrady sa zmenili na jazerá, miestne komunikácie na tečúce potoky. Došlo k poškodeniu niektorých miestnych komunikácií. Na pomoc nám prišiel náš DHZ Korňa, DHZ Klokočov, DHZ Vysoká nad Kysuckou, HaZZ Turzovka, Záchranná brigáda HaZZ Žilina, zamestnanci obce a dobrovoľníci.

povoden kornaj 009

Hasiči postavili protipovodňovú bariéru, na ochranu cesty III. Triedy ako aj ochranu rodinných domov, Našťastie sa dážď ustálil. Hasiči čerpali z pivníc rodinných domov vodu, vyčistili priepusty a rygole, vykopali bagrami odvodňovacie priekopy. Celú situáciu zvládli na výbornú, vďaka ich promtnému zásahu, za čo im úprimne patrí moje poďakovanie" informovala o dnešnej bleskovej povodni starostka obce Marianna Bebčáková

 

Autor: redakcia
Foto: obec Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: