horna ulica historia kysucke nove mestoAk vás zaujíma, ako kedysi vyzerala Horná ulica v Kysuckom Novom Meste, tak môžete nazrieť do jej minulosti. Odhalí vám ju projekt "Okno do minulosti".

Od polovice augusta stojí na pešej zóne na Ulici ČSA (pri Bille) v Kysuckom Novom Meste tzv. Okno do minulosti. Vďaka nemu môžete vidieť, ako toto miesto vyzeralo pred viac ako 40 rokmi.

"Vtedy tu stála tzv. Horná ulica plná rodinných domov, ale i obchodíkov miestnych živnostníkov. Fotografii dominuje veža Kostola sv. Jakuba. Každé správne okno je sklenené, a tak na tomto mieste môžete využiť jeho priehľadnosť, "napasovať“ vežu kostola a získať tak dokonalý pohľad do histórie. Sprievodný text na tabuli hovorí o existencii a zániku Hornej ulice a na mape dokladá vtedajšie usporiadanie domov a mená ich majiteľov," informuje Dušana Šinalová.

horna ulica historia kysucke nove mesto 2

Pri slávnostnom odhalení projektu, ktoré sa konalo za účasti vedenia mesta, poslancov, zástupcov Hornouličanov a okoloidúcich uviedol primátor mesta Marián Mihalda „Z Okna do minulosti mám veľkú radosť a dúfam, že tento krásny vizuál poteší každého a že hlavne Hornouličania si s láskou zaspomínajú.“

autor: redakcia
foto: Kysucké Nové Mesto

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: