burky augustPo včerajších búrkach hasiči zasahovali v niekoľkých kysuckých mestách a obciach. Na dnes je vydaná výstraha 1. stupňa pre okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto.

Príval vody zaplavil aj podchod v Kysuckom Novom Meste. Búrky vyvracali stromy a lámali konáre. Po celých Kysuciach majú hasiči množstvo výjazdov. Napríklad v Krásne nad Kysucou hasiči zasahovali pri vetrom odfúknutej streche pri štadióne. Taktiež boli v mnohých obciach zaznamenané výpadky elektriky. Problémom sa tiež rôzne zanesené rúry, ktoré nedokážu odvádzať vodu od objektov.

V Turzovke pri TESCU zavalili popadané stromy betónový plot a zasiahli vedľajší chodník. V Čadci pri Kauflande padol reklamný stožiar  na pristavené auto.   


Búrky sa vyskytujú prevažne v popoludňajších hodinách, pričom sú v niektorých obciach veľmi intenzívne. Podobné nestále počasie môžeme očakávať aj v najbližších dňoch. Najväčšia pravdepodobnosť je ale dnes 27.8.2019, Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa aj pre okres Čadca a Kysucké Nové Mesto

 

Počasie si môžete podrobnejšie pozrieť na adrese mojekysuce.sk/pocasie-kysuce

foto: Mario Šimašek, Dávid Kulla

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: