vlamanie rakovaDvojica poškodila sklenenú výplň okna na predajni a odcudzila cukrovinky rôzneho druhu. Polícia podozrivé osoby zadržala.

V nedeľu skoro ráno došlo v Rakovej v predajni potravín k vlámaniu. Čadčianski kriminalisti zadržali dve podozrivé osoby z Česka: 33-ročnú  ženu a 30-ročného muža.

vlamanie predajna 001

"Dvojica mala poškodiť sklenenú výplň okna na predajni, vojsť dnu a odcudziť  cukrovinky rôzneho druhu. Pri vlámaní vyrušili dvojicu čadčianski kriminalisti, ktorí počas akcie zameranej na krádeže vlámením zistili poškodenie skelenej výplne. Dvojica sa dala na útek, nereagovala na viaceré výzvy polície, preto policajti použili donucovacie prostriedky, a to varovný výstrel do vzduchu. Celkom bol použitý jeden varovný výstrel. K zraneniu žiadnych osôb nedošlo," hovorí mjr. Mgr. Gabriela Kremeňová.

vlamanie predajna 002

Podozrivé osoby boli zadržané a predvedené na policajný útvar. Poverený príslušník Obvodného oddelenia  Policajného zboru Čadca obvinil dvojicu z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva a zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti  prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

autor. redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: