nabijacka elektromobilov cadcaPred niekoľkými týždňami sme vás informovali o pripravovanej prvej nabíjacej stanici pre elektromobily v Čadci. Nabíjačka už je funkčná a do 20.4.2019 je možné sa na stanici nabíjať zdarma.

 

Adam Perger zo spoločnosti GreenWay spomenul, že sa nachádza na najsevernejšom bode v ich infraštruktúre. Rýchlonabíjacia stanica umožňuje nabíjať sa až 50kW.

Nabíjacia stanica je umiestnená na bočnom parkovisku, pri hypermarkete Tesco Čadca.

green way elektro 2

Stanica je vybavená tromi typmi konektorov: CCS, ChaDemo, Type2, ktoré využíva drvivá väčšina elektrických vozidiel. Nabíjanie ľahko spustíte po registrácii na https://greenway.sk

Máme však informácie aj o ďalšej pripravovanej rýchlonabíjacej stanici na Kysuciach. Táto nebude v Čadci, ale v Krásne nad Kysucou.

cleanex budova2V novom areáli spoločnosti Cleanex pribudne nová rýchlonabíjačka elektromobilov Na križovatke, v blízkosti benzínovej čerpacej stanice vyrastá nová budova, jej majiteľom je spoločnosť CLEANEX-CLEANEX, ktorú poznáme ako dlhoročného špecialistu na čistenie. Budova bude slúžiť na jej ďalší rozvoj. Cleanex už druhý rok využíva elektromobil na svoje účely a spoločnosť vidí v elektromobiloch budúcnosť. 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: