hasici korna pomoc ukrajinaNa slovensko-ukrajinských hraniciach vo Vyšnom Nemeckom sú už od pondelka 28.2.

Na hraniciach vo Vyšnom Nemeckom je pre utečencov z Ukrajiny vytvorené dočasné zázemie, kde dostanú stravu a nocľah. K dobrovoľníkom sa už minulý týždeň pridali aj hasiči z Korne, ktorí tu v pondelok 28.2. priniesli materiálovú pomoc a následne tu aj ostali pomáhať.

Hasiči uviedli, že počas prvej noci v ich stane prespalo 15 občanov Ukrajiny. Utečencom poskytujú stravu, deťom aj hračky. 

Na hranice dorazila aj pomoc zo Skalitého

5.3. informoval starosta obce Skalité Jozef Cech: "Včera sme v Skalitom ukončili zbierku materiálnej a potravinovej pomoci pre ľudí z Ukrajiny. Včera popoludní a dnes ráno sme naplnili dve dodávkové vozidlá s potrebným materiálom, ktoré smerujú na východ Slovenska. Popoludní a zajtra bude všetok materiál prevezený priamo pre ľudí na Ukrajine v spolupráci s charitatívnymi organizáciami.

Ďakujeme všetkým za solidaritu a vážime si vašu ochotu pomáhať. ĎAKUJEME aj veľkému množstvu dobrovoľníkov, ktorí pomohli pri organizovaní zbierky a doprave na východné Slovensko. Ďakujeme za pomoc pri adresnom doručení DHZ Korňa. O potrebe resp. vyhlásení ďalších konkrétnych zbierok Vás budeme informovať."

Hasiči z Vysokej vyrážajú na pomoc v stredu 9.3.2022

Do Vyšného Nemeckého vyrážajú v stredu 9. marca 2022 hasiči z DHZ Vysoká nad Kysucou a DHZ Horný Kelčov a základe požiadavky na tylové zabezpečenie. Obec informuje, že sa materiálová pomoc zbiera do do utorka 8. 3. 2022:

"Prosíme, kto môže, nech prinesie materiálovú pomoc do utorka 8. 3. 2022 do 14:00 hod. na Obecný úrad vo Vysokej nad Kysucou (kontaktné osoby Mgr. Simona Cudráková 0907 243 458 a Bc. Monika Perďochová 0918 990 408).
Kto má chuť pomôcť poprosili by sme Vás o nasledovnú materiálovú pomoc:

  • Potraviny: múka, olej, cestoviny, cukor, ryža, trvanlivé croissanty, piškóty, sušienky, detská výživa (presnidavka), sunar.
  • Hygienické potreby: plienky, vlhčené obrúsky, hygienické potreby pre ženy, toaletný papier.

Vyzbieranú materiálovú pomoc hasiči prevezú do Vyšného Nemeckého odkiaľ bude transportovaná na sever Ukrajiny prípadne do záchytných centier. VŠETKÝM DOBRÝM ĽUĎOM VOPRED ĎAKUJEME!"

autor: redakcia
foto: DHZ Korňa, obec Skalité

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: